İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan müjde! 50GB Saklama Alanı Ücretsiz!

Türkiye’de yaklaşık 5 milyonun üzerinde Apple kullanımı mevcut. Apple ürünleri kullanananlarda ise yaşanılan sıkıntılardan birisi de iCloud saklama alanı. Apple, Apple kimliği sahibi olan kullanıcılara verilen 5GB ücretsiz depolama alanının yanı sıra yaptığı yeni kampanya ile bu rakamı 50GB seviyelerine çıkarıyor.

teknik destek

Apple tarafından yapılan bu kampanyanın süresi ise sadece 1 ay. iCloud tarafından verilen 5GB saklama alanı Apple kullanıcılarına az geldiği için oldukça tatmin edici değil. Apple ise yaptığı kampanya ile 1 aylık kullanımda 50GB saklama alanının ücretsiz olduğunu duyurdu.

Apple’ın böyle bir kampanya yaratmasının sebebi ise iCloud saklama alanı kısmında olan satışları arttırmak olduğu söylentiler arasında. Apple öyle olacak ki 1 ay boyunca sağladığı 50GB’lık saklama alanında kullanıcıların memnun kalacağını düşünerek bir sonra ki ay ise Türkiye’de aylık 3TL olan bu saklama alanlarının insanların sürekli alacağını tahmin ediyor.

1 aylık kullanımda olan 50GB saklama alanındaki dosyalar, 1 ay sonra kampanya bittiğinde geri gelecek mi?

Haberin yapılmasından sonra okuyan herkes özellikle bu konuyu merak ediyor. Bu konu hakkında henüz net bir bilgi olmaz iken, Apple’ın depolamalarında şu zamana kadar hiç bir sorun yaşanmadığını her Apple kullanıcısı bilmekte. Bununla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde geleceğini düşünmekteyiz.

Dosyaların geri dönüşü zor olsa da; kullanıcılar en kötü durumda 1 aylık 3TL’lik aboneliği satın alıp dosyalarını kurtarıp başka bir yere aktarabilir. Sonrasında ise aboneliklerini iptal etme haklarına sahipler.

teknik destek