Apple’dan Şok Karar! Popüler Uygulamaya App Store’da Yasak!

App Store Uygulama

Apple bazen beklenmedik adımlar atarak kullanıcılarını şaşırtıyor. Bir şaka uygulaması olan Phoneys iMessage App Store’da son günlerin en popüler konumundaydı. Ancak Apple uygulamanın kaldırılacağını geliştiricisine iletmiş durumda.

Uygulama geliştiricisi Adam Howell her ne kadar Apple’ın bu adımına karşı itirazda bulunmuş olsa da beklediğini alamayacak gibi duruyor. Çünkü Apple genelde bu gibi durumlarda geri adım atmıyor.

Popüler iMessage uygulamalarından birisi olan Phoneys ile arkadaşlarınıza eğlenceli şakalar yapabiliyorsunuz. Uygulamanın çalışma mantığı aslında oldukça basit. Uygulama sayesinde iMessage balonlarında değişiklikler yapabiliyor ve ortalığı karıştırabiliyorsunuz 🙂 Mesela arkadaşınızın telefonunu alıp uygulamayı kurarak onun gönderdiği herhangi bir mesajı Phoneys ile değiştirebilirsiniz. Tabiki arkadaşınızın mesajı gönderdiği kişi değiştirilen mesaja göre tepki verecektir. Arkadaşınız ise gönderdiğini zannettiği mesaja göre tepki verecektir… Tam bir curcuna.

Ancak Apple bu eğlenceli ve şakalarla dolu uygulamayı App Store’dan kaldırmak konusunda oldukça ciddi. Çünkü şirkete göre bu uygulama tam bir maskaralık. Özellikle ortaya çıkarttığı karmaşıklık ve karışıklık sebebiyle Apple’ın böyle bir attığını düşünebiliriz.

0.99 dolara satın alabileceğiniz uygulamayı App Store’dan kaldırılmadan test etmek isterseniz buraya tıklayarak devam edebilirsiniz.

müşteri hizmetleri