İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’dan Yeni ABD Başkanı Donald Trump’a Rest!

Yeni ABD başkanı Donald Trump’ın seçim vaatlerinden birisi de müslümanların bilgilerinin kayıt altına alınarak onların özgürlüklerinin sınırlandırılması yönündeydi. Trump bu bilgilerin kendisi ile paylaşılmasını ABD başkanı olarak seçildikten sonra teknoloji devlerinden bir bir istemişti. Ancak bunu başta Apple olmak üzere, Google ve Uber reddetmiş durumda.

teknik destek

Müslümanlara ve müslümanlığa karşı olduğu düşücesiyle eleştirilen Trump, ABD’li teknoloji devlerinden de benzer bir adım beklerken gelen bu restler karşısında dumura uğramış durumda. Şu anda Cupertino merkezli Apple’da dahil olmak üzere Silikon Vadisi’nin dev isimleri de Trump’a bir bir itiraz ediyorlar.

Çok daha önce Donal Trump’ın bu isteğine Facebook, Twitter ve Microsoft bir açıklama yaparak, kullanıcılarının gizlilik arzeden bilgilerini her ne olursa olsun paylaşmayacaklarını belirtmişlerdi. Bu şirketlerle beraber Apple, Uber ve Google’da bu kervana katılmış oldu. Böylece teknoloji şirketlerinin dev altı ismi Donald Trump’ı desteklemediklerini göstermiş oldular.

müşteri hizmetleri