Apple’ın Baş Tasarımcısı Jony Ive Apple Watch Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

applein-bas-tasarimcisi-jony-ive-apple-watch-hakkinda-onemli-aciklamalarda-bulundu

Tasarımlarıyla ön plana çıkan Apple ürünlerinin tasarımlarında imzası bulunan Jony Ive Apple Watch hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

teknik destek <

Teknoloji devi Apple’ın ürünlerinin tasarımlarındaki en önemli isim olan Apple’ın tasarım şefi Jony Ive, saat odaklı bir web sayfası olan Hodinkee’nin kurucusu Benjamin Clymer ile röportaj gerçekleştirdi. Jony Ive Apple Watch’un arkasındaki yaratım süreci, Apple’ın ilham aldığı bazı cihazlar hakkında bilgiler de paylaştı. 

Jony Ive açıklamasında ilk saatini 1992 yılında Hong Kong’da bulunan Kowloon yarım adasına yaptığı ziyarette aldığını belirtti. Ive satın aldığı saatin Omega’nın çok sevilen akıllı saat modellerinden birisi olan Speedmaster olduğunu belirtti. Jony Ive, aya ilk çıkan insan olan Buzz Aldrin’in kolunda bulunan Omega Speedmaster saatinin tamamen baştan çıkartıcı olduğunu belirtti. Ive, ünlü saat markası olan Petek Philippe tarafından üretilen Nautilus’u ise tuhaf bir nesne olarak nitelendirdi ve tasarımına hayran olduğunu belirtti. 

Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs’ın saatlere ilgisinin bulunmadığını belirten Ive, Jobs’un vefatının ardından Apple’ın nereye gitmek istediğini düşündüğünü söylediğini ve Apple olarak nasıl bir yörüngede olduklarını tüm dünyaya gösterdiklerini belirtti. Apple Watch hakkında önemli açıklamalarda bulunan Jony Ive, Apple Watch’un gelişim süreci hakkında da önemli bilgiler paylaştı. 

Apple’dan İlginç Apple Watch Patenti!

Apple Watch’u geliştirirken kişisel bir cihaz olması için çok uğraştıklarını belirten Ive, Apple Watch’un bu yönü çok iyi yansıttığını ve diğer akıllı saatlerden daha çok farklı olduğunu belirtti. Apple Watch’un tasarım sürecinde pek çok uzmanla birlikte çalıştıklarını belirten Jony Ive, Apple Watch’un sıra dışı bir cihaz olduğunu belirtti. Sağlık temelli yeteneklerinin Apple Watch’un önemli özelliklerinden birisi olduğunu belirten Ive yeni iPhone modelleri hakkında ise bilgi vermekten kaçındı.

Yeni Yazılımlar WWDC 2018’de Tanıtılacak!

Haziran ayının başında WWDC 2018 etkinliğini düzenleyecek olan Apple bu etkinlikte başta yeni iOS işletim sistemi olan iOS 12 olmak üzere yeni macOS, tvOS ve watchOS işletim sistemlerinin yeni sürümlerini tanıtması bekleniyor. Apple’ın WWDC 2018 etkinliğinde ise yeni bir ürün tanıtımı yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. Apple’ın önümüzde ay düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliğini AppleFoni’den takip edebilirsiniz. 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.