İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın başı yine dertte: “Batarya Değişim Talebine Yetişemiyoruz”!

Apple’ın geçtiğimiz günlerde yaşadığı olaylar üzerine batarya değişimi başlattığını biliyoruz. Ancak Apple yavaşlatma krizinden sonra fiyatları düşürme kararı alınca, kullanıcılar batarya değişimi için akın etti. Apple, “Batarya değişimine yetişemiyoruz” dedi.

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde telefon yavaşlatma olayının hemen ardından kullanıcıların gönlünü yeniden kazanmak adına 79 dolar olan batarya fiyatını 29 dolara kadar düşürdü. Ancak bu seferde Apple, batarya temin sıkıntısı yaşamaya başladı. Çünkü değişim talepleri çok fazla gelmeye başladı.

Analiste göre bekleme süresi artıyor!

Barclays analisti Mark Moskowitz yaptığı açıklamada, Ocak ayı içerisinde tahmini 2,3 hafta bekleme süresinin bir sonraki ay olan Şubat ayında 2,7 haftaya yükseldiğini belirtti. Hatta iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının yavaşlatma sorununu çözmek için çok fazla batarya talebinde bulunduklarını söyleyen analist Mokowitz, Apple’ın bu taleplere yetişemediğini belirtiyor.

Bir yandan da iPhone 7 bataryalarıyla ilgili bir sorun yok. Ortaya çıkan batarya stok sıkıntısı gibi haberlerin asılsız bir iddia olduğu anlaşıldı. Çünkü iPhone 7 için batarya stokları yeterince dolu.

Apple’ın yavaşlatma sorunu daha fazla baş ağrıtacak gibi duruyor. Çünkü tüm dünya genelinde gönül kazanmak isteyen şirket, batarya konusunda indirim yapınca büyük bir kitle değişim talebinde bulunmak istiyor ve bu sayı her geçen gün artış gösterecek. Apple’ın bu talepleri yanıtlaması için fazladan mesai yapacağı kesin gibi duruyor.

7 Yorum

  1. Hakkı Sert Hakkı Sert 1 Mart 2018

    Bu günün teknolojisinde batarya yetiştirememek nasıl birşey. İşlerine gelmediği için pil değişimini yavaşlatıyorlar bence. Çünkü tam da iPhone 6’sını değiştirme kıvamına getirdikleri müşteriye yeni batarya taktıklarında 2 sene daha telefonunu değiştirmez. Apple iki ucu keskin bıçak için taraf seçmek durumunda kaldı. Bence yapması gereken hızlıca bataryalarını değiştirip kullanıcıların tekrar telefon değiştirme isteklerinin gelmesini beklemeleri. Hala çakallık peşindeler..
    Apple istese milyonlarca pili 1 hafta geçmeden ürettirir. Ağırdan alıyor keresteler..

Yorumlar kapatıldı.