Apple’ın CEO’su Tim Cook’un 2017 Yılındaki Kazancı Dudak Uçuklatacak Cinsten!

tim-cook-apple

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un 2017 yılında yaklaşık 102 milyon dolarlık bir paket kazanç elde ettiği ortaya çıktı. Bu paket kazancın tazminat kısmı 3.06 milyon dolar, ikramiye kısmı 9.33 milyon dolar ve hisse senedi kısmı ise 89.2 milyon dolardan oluşuyor.

teknik destek

Tim Cook’un maaşına Apple’ın 13 Şubat 2018’de gerçekleştireceği yıllık genel kurul toplantısı öncesinde Amerika Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan bir vekaletname örneğinden ulaşıldı.

Cook’un maaşının yanısıra, Apple’ın diğer üst düzey yöneticilerinden Luca Maestri, Angela Ahrendts, Johny Srouji, Dan Riccio ve Bruce Sewell’in maaş ve hisse senedi ödemeleri de dahil olmak üzere her biri için ödenen tazminatın yaklaşık 24.2 milyon dolara çıktığı ve her birinin 3 milyon doların üzerinde bonus aldığı da ortaya çıktı. Apple’ın perakende şefi Angela Ahrendts, 24.216.072 dolar kazanan en yüksek gelirli yönetici oldu.

Bugün ortaya çıkan vekaletname beyanında ayrıca Apple’ın yönetim kurulunun Tim Cook’un tüm özel ve kişisel seyahatleri için özel uçak kullanmasını sağladıkları dikkat çekiyor. Uçuş politikasının, Tim Cook’un son derece görünür olduğu CEO’luk görevinde güvenlik ve verimlilik açısından uygulandığı belirtiliyor.

2017 yılında Tim Cook’un kişisel hava yolculuk giderleri 93.109 dolara ulaşırken, Cook’a sağlanan kişisel güvenlik giderleri için 224.216 dolar harcama yaptığı da vekaletname beyanında yer alıyor.

müşteri hizmetleri