Apple’ın Duayen İsmi Steve Jobs Neden Her Gün Aynı Kıyafeti Giyiyordu?

Siteve Jobs Giyimi

Apple’ın duayen ismi, şirketin efsane CEO’su Steve Jobs hep benzer kıyafeti giymesi ile biliniyor. Hatta tüm dünyanın büyük bir merakla izlediği Apple özel etkinliklerinde bile o sahneye sıradan, günlük hayatındaki kıyafetleri ile çıkıyordu. Peki, Steve Jobs’un neden her gün aynı kıyafeti giydiğini hiç düşündünüz mü?

teknik destek <

İçinde bulunduğumuz yüzyılda, toplumları etkisi altına alan moda saplantısına rağmen aslında güzel şeyler de yok değil. “Kapsül Gardırop” ismiyle çıkan akım yepyeni ivmeleri kazanmaya devam ediyor. Kapsül gardıropun en temel ilkesi ise her zaman 10-20 adet temel şeyleri giymek üzerine. Asıl ilginç olan şey ise bu fikri benimseyenlerin başta Steve Jobs olmak üzere genelde dünyanın en iyi girişimcileri olması.

Siteve Jobs Giyimi

Peki bu akımı Steve Jobs neden benimsemişti?

1) Zamanını Daha Önemli Konulara Ayırmak ve Daha İyi Kararlar Almak

Karar verme durumu hemen hemen her gün önümüze gelen bir nokta durumunda. Özellikle her sabah “bugün ne giysem?” sorusu kimi zaman oldukça fazla vaktimizi alabiliyor. Ancak insanlar daha sabahın ilk saatlerinde önlerine çıkan “bugün ne giysem?” sorusunu hayatlarından çıkardıkları zaman hem daha yaratıcı hem de daha mental olarak daha fazla alana sahip oldukları gözlemlenmiştir.

2) Zamandan Tasarruf Etmek

Zamandan tasarruf etme konusunu benimseyene kadar bu tip konuların bizim için aslında ne kadar büyük bir yük olduğunu kavrayamıyoruz. Uygulamaya başladığımız zaman ise bir anda sanki yeni bir hayata başlamış gibi hissediyoruz. Emin olun, siz de bu konuyu benimsediğiniz ve uygulamaya başladığınız zaman hayatınızda daha fazla özgürlük alanına sahip olduğunuzu hissedeceksiniz. Sabahları hazırlanmanın kolaylığını ve sadeliğin verimliliğini yaşmaya başlayacaksınız.

3) Stresi Azaltmak

Her gün aynı kıyafeti giymek sizi, “sabah ne giyeceğim” sorusuna karşı karar verme noktasındaki stresten uzaklaştırıyor ve bu pozitif durum günün geri kalanına yansıyor.

4) Enerjiyi Boşa Harcamamak

Her gün ne giyeceğinizi düşünmek aslında boşa harcanmış enerjiden ibaret. Bu yüzden tıpkı Steve Jobs’un yaptığı gibi, sizde kendinize imza niteliğinde birkaç kıyafet seçebilir ve aslında her gün bu birkaç kıyafeti dönüşümlü olarak giyerek enerjinizi daha önemli yerlerde harcayabilirsiniz.

5) Sadelik, Sakinlik ve Huzur

Hemen şimdi, gidip gardropunuzu açtığınızda göreceğiniz tek şey bir cheesecake fabrika menüsü olacaktır. Birbirinden farklı, rengarenk ya da aynı rengin farklı tonlarında pek çok kıyafet… Bu noktada kapsül gardırop sizi sadeliğe, sakinliğe ve en nihayetinde huzura götürecek. Artık asıl mesela daha güzel görünmek değil daha iyi hissetmek olacak!

6) Açgözlülük Duygusunu Bastırmak

Kapsül gardırop aslında sizin açgözlülük duygunuzu bastıracak bir uygulama. Günümüzde insanların belkide hiç giymediği ama gardırobunda yer bulmuş onlarca hatta yüzlerce kıyafeti mevcut. Ve emin olun her geçen gün bu kıyafetlerin arasına yenileri ekleniyor. Ancak kapsül gardırop uygulaması ile maksimum 10-15 kıyafet sizin için yeterli olacak. Zamanla bu duruma alışacak ve daha fazla çeşitliliğin yanına yaklaşmayacaksınız.

7) Gereksiz Harcamalardan Kaçınma

Ortalama bir Amerikan ailenin yıllık gardırop harcaması 1.700 dolar seviyesindeki ülkemiz için de bu rakamın pekte aşağı kalır bir yanı yok. 1930’lu yıllarda, bir Amerikan kadının gardırobunda bulunan elbise sayısı ortalam 9 iken bu rakam günümüzde her ay için ortalama 30 kıyafet seviyelerine gelmiş durumda. Kapsül gardıropla gereksiz harcamalardan kurtulacaksınız.

Siz de hemen bugün, kendinize ikonik birkaç parça kıyafeti kombin yapabilir ve “Kapsül Gardırop” akımına katılabilirsiniz.

müşteri hizmetleri