Apple’ın Elektrikli Otomobili Apple Car Tamamen Yaratıcı Bir Vizyonla Görücüye Çıktı

AppleCar

Motor Trend Apple’ın elektrikli aracını oldukça yaratıcı bir vizyonla ve spekülatif söylentileri de baz alarak, yuvarlak bir masa etrafında şekillendirdi ve ortaya tümüyle Apple’ın projesi olan ve Apple Car olarak adlandırılan bir otomobil ortaya çıktı.

Endüstriyel tasarımcı Garrett Debry tarafından tasarlanan Apple Car’ın genel uyarlamasında ise Mind Over Eye yer aldı. Bu tasarımın tümüyle hayali ve spekülatif söylentilerle ortaya konulduğunu belirtelim. iPhone ve iPad’lerde hatta Mac’lerde görülen altın renginin de Apple Car üzerinde kullanılmasını sağladığını söyleyebiliriz.

Apple-Car-Genel-Gorunum

Aracın ön ve arka tarafından tümüyle emblazoned bir kutu çerçeve ile birlikte Apple logoları yer alıyor. Ayrıca araçta Apple logoları ile birlikte renkli bir ön cam yer alıyor. Aracın tümüyle hayali bir araç olması sebebiyle, pek çok şeyden esinlenilmiş. Örnek vermek gerekirse Tesla Model X benzeri Falcon Wing kapılar araca yerleştirilmiş.

Ortam aydınlatması, renk kodu bir dönüş sinyali, kablosuz şarj gibi özellikler Apple Car’da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Ön ve arka tamponlarda aerodinamik vurgu saplamak için özel bir tasarım üzerinde durulmuş.

Tekrar söylemek isteriz ki bu tasarımın tümüyle hayali olduğunu unutmamak gerekiyor. Biraz Apple’ın tasarım çizgileri biraz da Google görsellerde yer alan Apple Car görsellerinden esinlenilmiş. Yine de Apple’In ser verip sır vermediği elektrikli otomobil projesi için vizyoner bir sunum olduğu açık.

Apple Car söylentileri geçen yıldan bu yana ivme kazanmış durumda. The Wall Street Journal Apple’ın yüzlerce çalışanının bu proje üzerinde yoğunlaştığını ve projenin adının “Project Titan” olarak belirlendiğini haber yaptı. Apple’ın araştırma ve geliştirmeleri oldukça gizli alanlarda yapıldığı belirtiliyor. En azından kalabalıktan uzakta, sığ yerlerde testlerin gerçekleştirildiği söyleniyor.

Apple Car’ın 2019 veya 2020 yılında geleceği de tahmin edilenler arasında.

AppleFoni editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, aktif çalışma yaşantısını da sürdürmeye devam ediyor.