İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Eski Tasarımcısından Üst Düzey Kamera Uygulaması!

Apple’ın eski tasarımcılarından Sebastiaan de With ve iş ortağı Ben Sandofsky, ismi bize oldukça tanıdık gelecek olan üst düzey bir kamera uygulaması geliştirdiler. Uygulamanın ismi Halide.

teknik destek

Sebastiaan de With ve Ben Sandofsky, yazılım ve tasarım mesleklerinin yanında fotoğrafçılık yapıyorlar. Hal böyle olunca fotoğrafçılık dünyasına katkı sağlamaları oldukça olağan karşılanabilir ancak böylesi bir kamera uygulamasını geliştirmeleri taktire şayan bir iş olmuş.

Sebastiaan de With, Apple’dan ayrıldıktan sonra kurduğu tasarım ajansı Pictogram ile birçok markaya hizmet etti, etmeye devam ediyor. Periscope’un video işleme alanında çalışan ve aynı zamanda Twitter’ın mobil uygulamasını ve ek uygulamalarını geliştiren ekibi yöneten Ben Sandofsky ile becelerilerini bir araya getiren Sebastiaan de With oldukça kullanışlı olan uygulamaları ile iPhone’da fotoğrafçılık dünyasını yeniden tanımlıyorlar desek yanlış olmayacaktır.

Apple’ın iPhone kamerasının yıllar içinde oldukça tatmin edici düzeyde geliştiğini gören bu ikili, seyahat esnasında dev kameralar taşımak yerine iPhone’larını kullanabilmek için bu uygulamayı geliştirmeye başlamışlar. Uygulamanın en önemli yanı ise, jestlerle kontrol edilebiliyor oluşu. Elbetteki bunun yanında uygulamayı manuel olarak da kontrol etmek mümkün.

Işık dengesini ayarlama, odaklama, ISO kontrolü, JPEG, RAW çekimi, shutter kontrolü gibi birçok profesyonelin sık sık ihtiyaç duyduğu tüm fotoğrafçılık özellikleri bu uygulamada bir araya getirilmiş. Özellikle iPhone 7 Plus’ın kamerasının inanılmaz derece iyi olduğu göz önüne alındığında, Halide ile birlikte iPhone 7 Plus kamerasını dört dörtlük bir profesyonel kameraya dönüştürmeniz mümkün.

Uygulamanın özellikleri arasından hızlı ve kolay geçiş yapabiliyor oluşu, daha fazla kontrol imkanı sunuyor oluşu ve tabii ki hareket odaklı çekim özelliği gibi öne çıkan oldukça fazla yönü mevcut. Halide, varolan kamera uygulamasının yerine geçmek ve özel-kaliteli çekimler yapmak için tercih edilen bir uygulama olmayı hedefliyor.

Uygulamanın şu anki App Store’daki fiyatı 9,99 TL. Önümüzdeki günlerde fiyatının iki katına çıkacağı belirtiliyor. Uygulamayı buradan devam ederek veya aşağıdaki uygulama kutusu üzerinden iPhone’unuza indirebilirsiniz.

[appbox appstore https://itunes.apple.com/us/app/halide/id885697368?mt=8]

teknik destek