Apple’ın iOS Uygulamalarının macOS’te Kullanılması Projesinde Önemli Gelişme

applein-ios-uygulamalarinin-macoste-kullanilmasi-projesinde-onemli-gelisme

Teknoloji devi Apple’ın bir süredir beklenen önemli projesinden kötü haber geldi.

teknik destek <

Geçtiğimiz aylarda Apple’ın iOS uygulamalarının macOS işletim sisteminde de çalışacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Kullanıcılar Apple’ın bu özelliği ne zaman duyuracağını beklemeye başlarken Tim Cook bekleyenlere kötü haberi verdi.

Apple macOS’te 32 Bit Uygulama Desteğini Sonlandırdı

Geçtiğimiz ay ortaya atılan bir iddiaya göre Apple hem iOS hem de macOS işletim sisteminde çalışabilecek evrensel uygulamalar yapabilmeleri imkanını sunacak yeni bir sistem hazırlığındaydı. Apple’a yakın kaynaklar tarafından da doğrulanan bu gelişmenin ardından kullanıcılar iyice umutlanmıştı. Yakın zamanda tanıtılması beklenen bu yeni sistem Tim Cook’un açıklamalarıyla son buldu. 

Tim Cook Tüm Kapıları Kapattı!

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Tim Cook böyle bir sistemin her içi taraftanda tavizler verilmesine neden olacağını belirtti. Mac ve iPad’in inanılmaz ikili olduğunu belirten Tim Cook açıklamasının devamında “her iki ürünümüzünde inanılmaz olmalarının en büyük nedenlerinden biri onları en iyi yaptıklarını yapmaya itmemizdir.” diyerek ortak bir platformun gelmeyeceğini açıklamış oldu. 

müşteri hizmetleri