İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods’un Tüm Özellikleri!

Apple’ın iPhone 7 lansmanında tanıttığı en dikkat çekici aksesuarlarından birisi de belkide gelecekte EarPods’un yerini alacak olan AirPods oldu.

teknik destek

AirPods bir bakıma EarPods’un kablosuz hali ancak durum bu kadar basit değil. Apple’ın en teknolojik aksesuarları arasında görülebilecek olan kablosuz kulaklığı AirPods’un tüm özelliklerini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

AirPods sadece bir dokunuşunuzla otomatik olarak açılıyor ve cihazlarınızla her zaman bağlı kalıyor. AirPods oldukça akıllı bir yöne sahip. Kulağınıza taktığınızı anlayabilme veya kulağınızdan çıkarttığınızda bunu anlayabilme yönü söz konusu. Bu da AirPods’u kulağınızdan çıkarttığınızda müziğin durması anlamına geliyor.

AirPods’u sadece iPhone’unuzla değil, Apple Watch, Mac veya iPad ile de kullanabilirsiniz.

airpods-ve-siri

AirPods’unuza iki defa tıklar gibi dokunduğunuzda Siri aktif hale geliyor ve tıpkı iOS cihazınızda olduğu gibi “Kardeşimi Ara”, “Sesi Aç”, “Evime Götür” gibi sorgularınızı yapabiliyorsunuz.

Apple’ın kablosuz kulaklığının içinde bir çip yer alıyor. W1 adı verilen bu çip sayesinde kulaklığınız verimli kablosuz bağlantı teknolojisiyle üstün bir ses kalitesi ve çok daha iyi bir bağlantı sunuyor. Ayrıca bu çip pil ömrünü o kadar iyi yönetiyor ki, kulaklıklarınızı yalnızca bir defa şarj ederek 5 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz.

airpods-sarj-pil

AirPods’u 15 dakika şarj ederek 3 saat, tek şarjla 5 saat ve şarj kutusuyla 24 saati aşkın süre ile kullanabiliyorsunuz.

AirPods olağanüstü bir ses kalitesine sahip. Çünkü AirPods, zengin ve yüksek performanslı AAC ses sunuyor.

airpods-apple-cihaz-uyumu

AirPods ile bir aygıtınızdan diğerine geçiş yapmak oldukça kolay. Aracınızda iken iPhone’unuzla devam edin eve gelince Mac’inize geçiş yapın. AirPods, Apple aygıtlarınızın tümüne otomatik olarak bağlanabiliyor. Aynı anda hem iPhone’unuza hem de Apple Watch’unuza bağlandığı için, ses kaynağı olarak kullandığınız aygıtlarınız arasında anında geçiş yapabiliyorsunuz. Mac’inizi veya iPad’inizi mi dinlemek istiyorsunuz? İstediğiniz aygıttan AirPods’u seçmeniz yeterli.

AirPods’un Türkiye satış fiyatı 779 TL. Ekim ayının sonunda satışa sunulacak ve tek renk, Beyaz renk seçeneği ile hayatımıza giriş yapacak. Ürün hakkında daha fazla bilgiyi buradan devam ederek alabilirsiniz.

teknik destek