Apple’ın Piyasa Değeri 800 Milyar Doları Aştı!

Apple Piyasa Değeri

Apple’ın piyasa değeri her geçen gün planlanan rekor değere (1 trilyon dolar) doğru yükselmeye devam ediyor. Şirketin şu anki piyasa değeri 810 milyar dolar seviyelerinde ve çok değil 190 milyar dolarlık değer artışı yakalandığında Apple, dünyanın ilk bir trilyon dolar piyasa değerine ulaşan firma olacak.

teknik destek

Google Finans bugünlerde, Apple’ın piyasa değerinin 800 milyar dolar seviyelerinde seyrettiğini gösteriyor. Apple’ın hisse senedi fiyatı ise 150 dolar civarında. Şirket en son 2016 yılında, düşen iPhone satışlarından dolayı 89,47 dolar gibi oldukça düşük hisse senedi fiyatını görmüştü ancak o günden bugünde hisse senedi fiyatında büyük bir artış ve akabinde piyasa değerinde rekor bir artış yaşandı.

Apple şu andaki piyasa değeri ile Google’ı satın alabilirsiniz ve cebinizde 150 milyar dolardan daha fazla para kalır. Veya; Facebook’u ve Twitter’ı satın alabilirsiniz ve cebinizde 360 milyar dolar kalır. Kısacası, Apple’ın şu anki piyasa değeri ile pek çok teknoloji devini rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Apple’ın bu yıl, benzersiz tasarımı ile iPhone 8’i tanıtması bekleniyor ve iPhone 8 ile şirketin piyasa değerini katlanması bekleniyor. Şu anda 150 dolar civarında olan hisse senedi fiyatının 185 dolar seviyelerine ulaşması ve şirketin piyasa değerinin 1.05 trilyon doları aşması öngörülüyor.

müşteri hizmetleri