İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Apple’ın Taşıyıcı Ortaklarından Birisi Mavi iPhone 7’yi Sızdırmış Olabilir

Apple’ın yeni iPhone modelini çevreleyen sızıntılar her zaman olduğu gibi resmi kaynaklarca olmasa da bir şekilde sızdırılıyor. Şimdiye kadar iPhone 7 için tasarım şemaları, donanım özellikleri gibi pek çok detay paylaşıldı. Bu da bize yeni nesil iPhone modelinin nasıl gözükeceği konusunda ciddi fikirler vermiş oldu.

teknik destek

Mavi iPhone 7

Şimdiyse iPhone 7 için yepyeni bir sızıntı mevcut. Üstelik bu sefer şimdiye kadar hiç olmadı kadar resmi bir kaynaktan geliyor. Sızıntı, Apple’ın Çin merkezli resmi taşıyıcı ortaklarından birisi olan China Unicom’dan geliyor. China Unicom belkide isteyerek olmasada iPhone 7 ve iPhone 7’yi çevreleyen bazı temel bilgileri paylaştığı afiş ile doğrulamış olabilir. Öyle ya da böyle Paylaştıkları ön görünüm afişi ile görülüyor ki bazı şeyleri dışa vurmuş oldular.

Firmanın iPhone 7 için müşterileri ile paylaştığı ön görünüm afişi;

iphone-7-renk-secenekleri

Her şeyden önce yakın zamanda kafaları karıştıran “iPhone 6SE” iddiaları China Unicom’un paylaştığı bu afiş ile yalanlanıyor diyebiliriz. Afişte “7” rakamına vurgu yapılıyor. Bu da iPhone 7’nin işaret edilmesi anlamına geliyor. Çift objektifli arka kamera paylaşılan afişte net bir şekilde görülüyor. Bu da iPhone 7 mi olur iPhone 7 Plus mı yoksa iPhone 7 Pro mu olur ama bir şekilde herhangi bir 7 modelinin çift objektifli arkam kameraya sahip olacağı anlamına geliyor. Afişteki bir diğer vurgu ise renkler üzerine. Zaten iPhone 6s/6s Plus’la merhaba dediğimiz Roze Altın ve 5s’den beri bizimle olan Altın, Gümüş renkleri afişte görülüyor. Ancak mavi renginin de afişte yer alıyor olması aslında kafa karıştırıcı bir durum.

Analistlerce de pek çok kez dillendirilen “Uzay Grisi”nin yerini farklı bir renk seçeneğine ki muhtemelen Mavi veya Lacivert’e bırakacağı iddiası da afişte alenen görülüyor. Öyle ya da böyle Mavi renkte bir iPhone 7 yolda gibi duruyor.

Apple’ın yeni iPhone modellerini, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı Eylül ayı içerisinde lanse etmesi bekleniyor.

teknik destek