Apple’ın yeni iPhone X reklamı dalga konusu oldu!

yüz tanıma

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıtmış olduğu iPhone X model akıllı telefonunda yer alan Face ID için yeni bir reklam videosu çekildi. Bu reklam videosunda yüz tanıma özelliğine vurgu yapan Apple, sosyal medyada dalga konusu oldu.

teknik destek <

Apple’ın son çıkan amiral gemi modeli iPhone X’un satış rakamları bir türlü beklentileri karşılayamadı. Apple ise bir şekilde satış rakamlarını arttırmak için reklam hazırlama ve diğer ek projelerle hedefine ulaşmak istiyor.

Bu konuda şirket, iPhone X’da yer alan Face ID özelliğini vurgulayarak yeni bir reklam videosu çekme kararı aldı. Videoyu çeken Apple, reklamı YouTube üzerinden kısa süre önce yayınladı. Sizlerde aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ancak bir sorun vardı, Apple’ın bu yeni reklam videosunda ki Face ID özelliğini vurgulaması biraz garip olmuştu. Reklamda oynayan kişi telefona bakıyor ve ekran kilidi yüz tanıma sistemiyle açılıyor. Buraya kadar normal olan reklamda dalga konusuna neden olan durum ise kilidi açıldıktan sonra oyuncunun çok fazla şaşırmış olmasıydı. Sanki hiç bir telefonda olmayan bir özellik ve ilk defa görmüş gibi.

https://youtu.be/-pF5bV6bFOU

Daha sonra çekmece ve dolaplara da bakıp açılmasını bekleyen reklam sosyal medyada eleştiri ve dalga konusu olurken, Android kullanıcılarından ağır cümleler geldi.

Bir Android kullanıcısı, “Apple’ın bu şekilde bir reklam videosu hazırlaması ve sanki hiç olmayan bir özelliği sunmuş gibi davranması çok garip, kullanıcılar sadece elma logosu için o kadar yüksek fiyatlar veriyor.” dedi.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.