Şimdi yükleniyor

Asgardia Vatandaşı Olma Rehberi!

Asgardia Vatandaşı Olma Rehberi!

Asgardia Vatandaşı Olma Rehberi!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Son dönemin en popüler konuların olan uzay ülkesi Asgardia vatandaşı olma hakkında bir rehber hazırladık. Nasıl vatandaşlık başvurusu yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

teknik destek

Uzayda bir yaşama dahil olmak tüm insanların en büyük hayalleri arasında yer alıyor. Bu hayale bir adım daha yaklaşabilmek için atılan adımlardan biri de uzay ülkesi oluşturmak oldu. Asgardia adındaki uzay ülkesi geçtiğimiz yıllarda ortaya çıktı ve ülkenin ilk başkanlığını da Azerbaycanlı bir iş adamı olan Igor Ashurbeyli üstlendi.

Asgardia’dan gelen açıklamaya göre şimdiden dünyanın en kalabalık 172. ülkesi olmayı başardılar. Büyümeye devam eden uzay ülkesi vatandaşı olmak için yapılması gerekenleri adım adım anlatıyoruz:

  • İlk olarak ülkenin resmi sitesi olan asgardia.space/en/ adresine gitmeniz gerekli.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan Sign Up ikonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfada e-posta adres bilginizi vererek siteye kayıt oluyorsunuz. Bu kayıt işlemini LinkedIn, Google veya Facebook hesaplarınızla da yapabilirsiniz.
  • Son adımda ise ad/soyad, doğum tarihibi ve benzeri bilgileriniz talep ediliyor. İlgili formda vatandaşı olduğunuz ülke, eğitim durumunuz gibi bilgiler de talep ediliyor.

9E4D32DA-4DE2-43A3-8C33-9AAEB95D10D4 Asgardia Vatandaşı Olma Rehberi!

Formu doldurmanızın ardından Asgardia vatandaşı haline geliyorsunuz. Dilerseniz bununla ilgili bir sertifika bastırmanız bile mümkün.

teknik destek