Şimdi yükleniyor

Başka Bir iPhone 8 Maketi Ortaya Çıktı

iPhone 8

Başka Bir iPhone 8 Maketi Ortaya Çıktı

Son Güncelleme tarihi 26 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

Eylül ayında resmi olarak tanıtılması beklenen ve artık hemen hemen tanıtılacağı kesinleşen iPhone 8’le ilgili sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Şimdi tanıdık bir isim tarafından yeni bir iPhone 8 maketi Twitter’da OnLeaks tarafından paylaşıldı.

teknik destek

iPhone 8 maketine ilk baktığımızda, arka tarafında dikey olarak konumlandırılmış çift lensli kamera dikkat çekerken, maketin ön tarafında ise ekrana entegre Touch ID dikkat çekiyor. Cihazın kasasının cam kaplama olacağı yönündeki söylenti de tam olarak makette ele alınmış durumda.

Maketin ön tarafındaki sensörlerin ve kameranın yer aldığı kısımın özellikle dikkat çekici durduğu ise bir gerçek. Uzmanlara göre henüz bu kısımla ilgili detaylar belirgin değil ve Apple bu alanın nihai tasarımını ortaya koyamadı. Şimdiye kadar iPhone 8’le ilgili gördüğümüz tüm iddiaların bu makette yer aldığının altını özellikle çizebiliriz.

Tüm bunlarla birlikte, bu iPhone 8 maketinin ortalıkta dolaşan bazı söylentilerle çok iyi bir şekilde uyuştuğunu, genel olarak ön taraftaki sensörlerin ve kameranın en sonki cihaz sızıntısını yansıttığını, cihazın çerçevelerinin minimiz edildiğini, arka kameranın iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi değil de dikey olarak konumlandırıldığını, fiziksel ana ekran düğmesinin ön taraftan kaldırıldığını ve ilk başlarda söylenildiği gibi cihazın arka tarafına değil de ekrana entegre edildiğini görüyoruz.

Elbetteki maketin tümüyle gerçeği yansıtmadığı gerçeğini gözardı etmemek gerekiyor. Henüz iPhone 8’in tanıtılmasına iki buçuk ay gibi bir süre var ve bu süreçte Apple’ın bazı tasarımsal veya donanımsal değişiklikler yapması söz konusu olabilir.

teknik destek