Loading Now

iPhone 8’de İleri Düzey 3D Algılama Yetenekleri Yer Alacak!

iPhone 8 3D Kamera

iPhone 8’de İleri Düzey 3D Algılama Yetenekleri Yer Alacak!

Son Güncelleme tarihi 24 June 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone 8’in öngörülen, Eylül ayı içindeki tanıtımını takip eden yeni bir tedarik zinciri raporuna göre, üst düzey iPhone modelinde artırılmış gerçeklik (AR) ve biyometrik güvenlik uygulamaları için ileri dizey 3D algılama bileşenleri yer alacak. BlueFin Research Partners’ın araştırma notuna göre, iPhone 8’in 3D algılama modülleri için Finisar ve Lumentum görev alırken, kablosuz şarj bileşenleri için Broadcom görev alacak.

teknik destek

Raporlar geçen hafta iPhone 8’den doğrudan bahsetmeyi bırakırlarken, iPhone kamera bileşen tedarikçisi olan Largan Precision’ın 2017 yılının ikinci yarısında 3D algılama modülleri için lens tedarik edeceği doğrulamış durumda.

Bu lensler, iPhone 8 için konuşulan 3D algılama modülüne uygulanabilirler ve yeni nesil iPhone’da artırılmış gerçeklik deneyimini zenginleştirmeye yardımcı olabilirler. Apple’ın CEO’su Tim Cook, bu ayın başlarında AR’yi ve kullanıcı tarafında AR iPhone uygulamalarının yapı taşlarını sağlayacak olan bir geliştirici platformu ARKit’i tanıtarak, Apple’ın geleceğin vazgeçilmez teknolojisinin potansiyelini ciddiye aldığını ortaya koymuş oldu.

Lumentum, VCSEL lazerleri için üretimini 2017 yılının ikinci yarısına doğru arttıracağını ve sevkiyatlarına bu dönemde başlayacağını duyurarak iPhone üretiminin zamanlamasını doğrulamış oldu.

LoupVentures, iPhone 8’in ön tarafındaki kamerasının düşük uçlu bir VCSEL lazerine ve arka kamerasının üst düzey bir VCSEL lazerine sahip olacağını ve artırılmış gerçeklik uygulamalarının böylece her iki kameradan da yararlanabileceğini açıkladı. iPhone 8 için uzun süredir devam eden bir söylentiye göre, cihazın arka kamerası çift lensli olacak ve bu iki lens ortamda artan ayrımı yaparak, perspektifte daha büyük bir fark tespitinin yapılmasını sağlayarak AR deneyimini iyileştirecek.

Ayrıca raporda, iPhone 8’in maliyeti için de bir tahminde bulunuluyor. 3D algılama modüllerinin Apple’ın üst düzey yeni nesil iPhone’unun maliyetine yaklaşık 100 dolarlık bir ekleme yapacağına inanılarak cihazın ABD satış fiyatının 950-1.000 doları aşacağı iddialarının güçlendiğini söylememiz mümkün.

teknik destek