Beklenen WhatsApp Güncellemesi iOS için Geldi

whatsapp-artik-youtube-videolarini-oynatabilecek

Yeni gelen WhatsApp güncellemesi ile iOS kullanıcıları, WhatsApp’ta sohbet halinde iken paylaşılmış bir YouTube videosunu WhatsApp içerisinde izleyebiliyorsunuz.

Yapılan bu işlevsel özellik ile artık sohbet penceresinden ayrılmadan YouTube videolarını izleyebilirsiniz. Bu özellik ne yazık ki şuanlık sadece iOS için yayınlandı.

teknik destek <

e68aada2648dd503e93a0b9972a9495ab86e38b8

WhatsApp’ta YouTube videolarını izlemek ya da izletmek için sohbette ilgili videonun YouTube videosunun linkini paylaşmak yeterli. Linki paylaştıktan sonra önizleme kısmında bir adet play (oynatma) butonu çıkar. Bu butona tıkladığınızda aşağıdaki görselde bulunduğu gibi video küçük bir pencerede WhatsApp’tan çıkmadan videoyu oynatır.

Videoyu isterseniz tam ekranda da izleyebilirsiniz. Bu özelliğin bir güzel yanı ise videoyu açtığınızda aynı sohbet penceresinde kalmanıza gerek yok. Videoyu açtığınızda WhatsApp uygulaması içinde dilediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Eğer bu özelliği henüz kullanamıyorsanız App Store’dan WhatsApp’ı 2.18.11 sürümüne güncelleyin. Android ve Windows Phone kullanıcıları henüz bu özellikten maalesef yararlanamıyor.

müşteri hizmetleri

İnternet ve teknoloji delisi bir kişilik. Teknoloji haberleri yazmaktan zevk alan biri.

10 Comments

  1. Güncelleyip denedim güzel ve kullanışlı olmuş. Gelen linki anlık izlemek için YouTube a geçiş yapmak zorunda kalmıyorsunuz.

Comments are closed.