Şimdi yükleniyor

Bip silinen mesajları kurtarma ve mesajları görme

Bip silinen mesajları kurtarma ve mesajları görme

Bip silinen mesajları kurtarma ve mesajları görme

Son Güncelleme tarihi 13 Haziran 2019 by Teknoloji Haber

teknik destek

Bip silinen mesajları görme veya silinen mesajları geri alma gibi yazan çok oluyor. Silinmiş mesajlar geri alınabilir mi?

Bazıları kocamın, eşimin, karımın veya arkadaşımın mesajlarını sildim önemli bir durum var nasıl geri alabilirim veya hayati bir durum gibi yazanlar oluyor. Bazıları da direk mesajları buraya gönderir misiniz diye yazıyor. 🙂

Ortada yasal bir durum varsa mahkeme kararıyla alınacak bir kararla bir ihtimal veriler talep edilebilir. Bu da çok ama çok önemli olması gerekebilir.

Günümüz teknoloji cağı olan 21. Yüzyıl gündelik yaşantımızda vazgeçemediğimiz haberleşme türlerinden bir tanesi SMS veya Bip tarzı yazışma uygulamaları yoluyla karşılıklı iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Bu yazışma sırasında birçok bilgi ve belge elde ediyoruz fakat bu mesajlar pek çok nedene bağlı olarak isteyerek veya istemeyerek silinmektedir.

Akıllı Telefonda silinen mesajları geri getirmek

Mesajlaşma günlük hayatımızda akıllı telefonlar ile yaptığımız en büyük etkileşimlerden bir tanesidir. Pek çoğumuz telefon ile konuşmaktansa mesajlaşmayı tercih etmektedir. Mesajlaşma yolu ile iş hayatımızda önemli konularda bilgi, belge paylaşımı yapmaktayız. İstemeyerek de olsa mesajlarımızı sildiğimiz zamanlar olmuştur. Telefonunuzun içerisinden silinen mesajları geri getirmek için pek çok yöntem vardır. Cihazınız Android veya iOS ise silinen mesajlar özel olarak hazırlanan programlar sayesinde geri getirilmektedir fakat geri getirilen mesajların tamamını kurtarmak her zaman mümkün olmamaktadır. Hayatımızın en önemli vazgeçilmez bir parçası olan akıllı telefonlarda silinen mesajları geri alma yönteminden bahsetmek mümkündür.

Bip-silinen-mesajlari-kurtarma-ve-mesajlari-gorme-2 Bip silinen mesajları kurtarma ve mesajları görme
Bip silinen mesajları kurtarma ve mesajları görme

iOS ve Android silinen mesajları geri getirme yöntemi

iOS (iPhone) işletim sistemine sahip telefonların hafızasından silinen mesajlar iCloud veya iTunes adlı programlar üzerinden yedekleme sayesinde silinen mesaj içerikleri geri getirilebilir ancak mesajların tamamı gelmeyebilir. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda hafızasından silinen mesajları geri getirmek için bir çok özel programlar bulunmaktadır. Bu programların en iyisi Android Recovery adlı kurtarma programıdır. Bu programı kurarak silinen mesajlar geri getirilebilir.

Bip silinen mesajları geri getirmek için ilk yöntem eğer yedekleme açık ise Bip’ i silip tekrar yükleyerek size önereceği geri yüklemeyi seçmeniz.

Silinen mesajları kurtarma programları

Çok fazla karşılaşacağınız veri kurtarmada kullanılan programlar var. Bazıları WhatsApp ve Bip gibi mesajları geri getiremiyor. Bazıları ise %’ si düşük kurtarma yapabiliyor. Ücretsiz olanlarda çoğunlukla az sayıda veri geri geliyor. Ücretli de ise daha yüksek bir kurtarma oranı söz konusu olabiliyor.

  • Dr. Fone Fonelab
  • Android Data Recovery
  • Dr. Fone Fonelab
  • Android Contacts Recovery
  • FonePaw Android data…

Silinen mesajları geri alma veya silinen mesajları görme Bip ve WhatsApp’ ta mümkün.

teknik destek