Şimdi yükleniyor

Bilgisayarda Pil Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarda Pil Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür?

Bilgisayarda pil algılanmadı gibi karşılaşılan problemlerin giderilmesi için çeşitli yöntemler mevcuttur. Pil algılanmadı sorunu için çeşitli yöntemler geliştirilerek ortadan kaldırılır. Hızlı ve kolay bir şekilde kullanım için önerilerde bulunulur. Pil gücünün yeniden gözden geçirilmesi ve kullanım gücünün ileri seviyeye taşınması için bazı aşamalar uygulanır. Etkili olan yöntem ve teknikler kullanılarak bilgisayarda pilin algılanması sağlanır. Öncelikli olarak pilin yeniden takılması sağlanarak düzenlemeler yapılır ve kullanım seviyesi kontrol edilir.

Not: İşlemlere başlamadan önce, Windows 10 veya Windows 11 işletim sisteminizden Aygıt Yöneticisi alanında pil ile alakalı sürücüleri kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatıp deneyin. Sonra aşağıdakileri denersiniz.

teknik destek

Bilgisayarda Pil Algılanmadı

“Bilgisayarda Pil Algılanmadı” ifadesi, bilgisayarın dahili veya harici bir pilin varlığını algılayamadığını belirtir. Bu sorun genellikle dizüstü bilgisayarlar ve taşınabilir bilgisayarlar için geçerlidir. Pilin algılanmaması, pil seviyesinin görüntülenmemesi, pilin şarj olmaması veya bilgisayarın tamamen pil gücüyle çalışamaması gibi çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir.

Bilgisayarda pil algılanmadı sorunu için öncelikli olarak pilin yeniden takılıp çıkarılması sağlanır. Sonraki aşama ise aygıt yönetici kısmında pilin denetim altına alınması sağlanır. Güç sorun gidericisi çalıştırıldığı zaman etkili çözüm yöntemleri kullanılmış olur. Güncellemesi yapılan aygıtlar için öncelikli aşamalar uygulanır. Pil sürücü kısmında yer alan tüm güncellemeler takip edilir. Güncellenerek iyi bir alana dahil edilen tüm kriterler için çeşitli incelemeler yapılır.

Bilgisayarda pil algılanmadı sorunu için cihazın yeniden başlatılması ve uygun kriterleri taşımasına dikkat edilir. Pil algılanması için güncelleme basamakları uygulanır ve tekrardan çalıştırılması sağlanır. Etkili olan çözüm yöntemleri kullanılarak detayları incelenir ve çeşitli aşamalar kullanılır.

Bilgisayarda Pil Algılanmadı Nasıl Belirlenir?

Bilgisayarda pil gücünün yeniden düzene geçirilmesi için aygıt yöneticisi kısmına bakılması sağlanır. Pil gücü için geçerli olan tüm işlem basamakları uygulanarak tekrar incelenir. Pik gücü için ön plana çıkan tüm özellikler arasında bağlantı kurulur. Bilgisayarda pil algılanmadı problemi için çeşitli seçenekler mevcuttur ve uygulama alanına dahil edilir. Pil sorununu gidermek için güç problem gidericinin çalıştırılması gerekir. Kaliteli ve sağlam olarak aygıt sürümü kullanımı için çeşitli özellikler arası kıyaslama yapılır.

Bilgisayarda Pil Algılanmadı Niçin Önemlidir?

Bilgisayarda pil algılanmadı uyarısı için öncelikli kriter uygun basamakların yerine getirilmesidir. Detayları ile ön plana çıkan tüm bilgisayar güncellemeleri için etkili olan çözüm yöntemleri kullanılır. Pil algılanmadı sorunu için fişin tekrardan takılıp çıkarılması ilk aşamadır. Bilgisayarların kullanım gücünün artması ve yeni özellikleri  taşıması için çeşitli incelemeler yapılır. İncelemeler kapsamında yer alan tüm aşamalar için farklı düzeyde kontrollerin yapılması sağlanır.

Bilgisayarda-pil-algilanmadi-1 Bilgisayarda Pil Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür?
Bilgisayarda pil algılanmadı

Bilgisayarda Pil Algılanmadı Sebepleri ve Çözümleri

 1. Pil Bağlantı Sorunları:
  • Pilin doğru bir şekilde takılıp takılmadığını kontrol edin.
  • Pil terminallerinin temiz olduğundan emin olun.
  • Pilin fiziksel hasar görmemiş olduğundan emin olun.
 2. Sürücü Sorunları:
  • Pil sürücülerinin güncel olduğundan emin olun.
  • Pil sürücülerini yeniden yükleyin.
 3. BIOS Ayarları:
  • BIOS’ta pil ayarlarını kontrol edin.
  • BIOS’u güncelleyin.
 4. Güç Yönetimi Sorunları:
  • Windows güç yönetimi ayarlarını kontrol edin.
  • Güç yönetimi sürücülerini güncelleyin.
 5. Pil Problemleri:
  • Pilin ömrü dolmuş olabilir.
  • Pilin sağlığını kontrol etmek için üretici tarafından sağlanan bir pil sağlık aracını kullanın.

Sorunu Çözme Adımları

 1. Pili Yeniden Takın:
  • Dizüstü bilgisayarınızın pilini çıkarın ve tekrar takın.
 2. Sürücüleri Güncelleyin:
  • Aygıt Yöneticisi’nden pil sürücülerini güncelleyin.
 3. BIOS’u Güncelleyin:
  • Bilgisayarınızın üreticisinin web sitesinden en son BIOS sürümünü indirin ve yükleyin.
 4. Güç Yönetimi Ayarlarını Kontrol Edin:
  • Windows güç planlarınızı gözden geçirin ve pil tasarrufu seçeneklerini kontrol edin.
 5. Pil Sağlığını Kontrol Edin:
  • Üretici tarafından sağlanan bir pil sağlık aracını kullanarak pilin durumunu kontrol edin.
 6. Profesyonel Yardım Alın:
  • Sorun devam ederse, bilgisayarınızın üretici desteği veya bir teknik servisle iletişime geçin.

Laptop pil algılanmadı sorunu için genel önerilerimiz buraya kadar.


 

teknik destek