Şimdi yükleniyor

Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir

Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir

Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir

Son Güncelleme tarihi 9 Haziran 2019 by Teknoloji Haber

Bip yedekleme ve alınan yedeği geri yükleme konusunda bilgiye sahip olanlarınız var mı? Bazı durumlar için net bir bilgi resmi sitesinde yer almamakta. Yedek alma nasıl yapılır hadi beraber inceleyelim.

teknik destek

Turkcell tarafından geliştirilen fakat tüm operatörlerin ücretsiz olarak kullanabildiği Bip uygulaması, anlık mesajlaşma platformudur. iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı cihazların sanal marketinden indirilebilen uygulama karşılığında herhangi bir ücret talep edilmiyor. Üstelik Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone abonelerinin tamamı uygulamadan faydalanabiliyor.

Bip alınan yedeği e-posta ile gönderme hizmeti de bulunduğunu bildirmek isteriz. Yararlı bir seçenek olmuş.

Bip yedek alma

Bip yedekleme konusunda kullananların çoğu yeterli bilgiye sahip değil. Mesela kaç GB yedek alınabiliyor veya yedek kaç ay ya da kaç yıl saklı kalabiliyor? İşte bu soruları bazen Bip çalışanları daha net cevap veremeyebiliyor.

Yedek sınırlaması olarak bir bilgi yer almamakta. Ama çoğu uygulamada 5 GB, 10 ve 15 GB ücretsiz yedekleme hizmeti var.

Bip yedek süresi, medya yani video ve fotoğraf için 6 ay saklı kalıyor. Mesajlar için 2 ay.

Bip önemli verileri kurtarmak mümkün

Anlık mesajlaşma hizmeti sunan Bip uygulamasında, mesajlaşmalar geriye dönük 6 aylık olarak depolanmaktadır. Neredeyse sınırsız depolama alanına sahip uygulamanın, depolama hafızası hakkında kesin bir sınır bulunmuyor. Bununla birlikte uygulamanın silinmesi durumuna karşılık önlem almak isteyen kullanıcılar kolaylıkla Bip yedek alma işlemi yapabilmektedirler.

Eğer uygulama silinmeden önce yedekleme işlemi yapılmadıysa, yeni yüklenen Bip uygulamasında da silinen mesajları geri almak mümkün olabilir. Bip uygulaması tekrar kurulunca “Yedeği Geri Yükle” önerisi sunuluyor. Buradan geçmiş 6 aylık mesaj ve fotoğraf verilerini tekrar yüklemek mümkündür.

Bip-yedek-nasil-alinir-ve-nasil-geri-yuklenir-2 Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir
Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir
Bip-yedek-nasil-alinir-ve-nasil-geri-yuklenir-3 Bip yedek nasıl alınır ve nasıl geri yüklenir
Bip yedek alma ve geri yükleme

Bip mesajları yedek alma nasıl yapılır?

Anlık mesajlaşma hizmeti sunan Bip uygulamasının binlerce kullanıcısı bulunuyor. Her geçen gün kendini güncelleyip, yenileyen uygulama kullanıcılarına kusursuz hizmet vermeyi hedefliyor. Özellikle önemli mesajları yedek almak isteyen kullanıcılar için kolay ve kısa yoldan yedekleme yöntemi sunuyor.

Bip yedek alma işlemi için ilk önce uygulama açılır. Ardından profile girilerek “Sohbet Ayarları” bölümü açılır. Burada yer alan “Yedekle” sekmesi seçilir. Bip uygulamasında bulunan tüm mesajlar ve fotoğraflar buradan bulut sistemine yedeklenebilir. Seçilen veriler “Verilerimi Yedekle” butonu ile yedeklemeye alınır.

teknik destek