Şimdi yükleniyor

Bir Milletvekili “Fakirler iPhone Almasın” Dedi!

ithalatci-garantili-iPhone

Bir Milletvekili “Fakirler iPhone Almasın” Dedi!

Son Güncelleme tarihi 31 Mart 2022 by Teknoloji Haber

Her geçen gün daha fazla cebe giren iPhone’un kullanım oranı arttıkça bazı kesimlerde bundan rahatsız oluyorlar. Üstelik bu kesim iPhone’un kendi yurdunda, Amerika’da mevcut.

teknik destek

Amerika Birleşik Devletleri’nde milletvekili olan Jason Chaffetz belkide son günlerin en çok tartışılacak sözlerinden birisine imza attı. İnsanların iPhone’a para vermesinden rahatsız olan kongre üyesi, pahalı telefonlar yerine sağlık yatırımları yapılmasını istedi.

Jason Chaffetz’in söyleminde sığındığı nokta ise sağlık. Bu şekilde söylemini hafifleteceğini düşünen kongre üyesi, “Amerikalıların seçim hakkı var, her zaman istediğini seçebilirler” diyerek de özgürlükten dem vuruyor.

Fakirler iPhone almasın söylemine açıklık getiren Jason Chaffetz, Amerikalıların kendilerine çok sevdikleri yüzlerce dolar değerindeki yeni, güzel bir iPhone’u alabileceklerini ama aslında bu parayı iPhone’a vermek yerine kendileri için sağlık yatırımlarına harcamalılar diyor.

Bu sözlerinin ardından topa tutulan kongre üyesi, yaptığı ikinci açıklamayla söylemlerinin kimi kapsadığına açıklık getirdi.

Jason Chaffetz söyleminin genel kesim için olmadığını, iPhone parasını ucu ucuna yetiren kesim için olduğunu söyledi. Aslında tam da bu noktada insanların verdiği tepki daha da artmış oldu.

Jason Chaffetz’in bu sözleri sarf etmiş olmasının asıl nedeni ise 2014 yılında yapılan ve Obama tarafından da desteklenen bir araştırmanın sonucu yatıyor. Bu araştırmaya göre insanların sağlık kalitesi hızla düşerken, pahalı teknolojik oyuncaklara olan ilgi de aynı oranda artıyor.

teknik destek