Şimdi yükleniyor

CIA’in iPhone’u Dinlemesi İmkansız!

iPhone Dinleme

CIA’in iPhone’u Dinlemesi İmkansız!

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Bugün, Wikileaks, CIA’in iPhone’u dinlemek için gösterdiği çabaları ortaya çıkaran yeni bir sızdırma yaptı. Sızıntılar, cihazlarda bulunan güvenlik önlemlerini atlamak için kullanılabilecek bir dizi zararlı iOS exploit’ini ayrıntılarıyla anlatıyor. Bu noktada ise Apple’ın TechCrunch’a verdiği demeçte, sızıntılarda yer alan ve ayrıntılı olarak açıklanan güvenlik açıklarının çoğunun mevcut iOS 10.2.1 ile düzeltildiği vurgulandı.

teknik destek

Apple, sızıntılarda yer alan güvenlik sorunun çoğunun iOS’un en sonki sürümünde düzeltildiğini ve tanımlanan güvenlik açıklarını düzeltmeye devam edeceklerini söyledi. Cupertino merkezli şirket, kullanıcılarının en sonki güvenlik güncelleştirmelerine sahip olduklarından emin olmak için kullanıcıları her zaman iOS’un en yeni sürümünü indirip kurmalarını istediğini de vurguluyor.

Wikileaks ile birlikte gündeme oturan Vault 7 açıklamaları, CIA’in Apple’ın mobil cihazlarını ilk kez hedeflediğini göstermiyor. 2015’te CIA’nin hem iPhone’larda hem de iPad’lerde güvenlik konusunda ayrıcalık kazanma yolları üzerinde çalıştığı bildirilmişti.

Sözde “Year Zero” adı verilen bu belgelerinin tam listesine Wikileaks’in web sitesinden ulaiabilirsiniz.

teknik destek