İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Hafta Çıkan Tweakler

iOS 9.0.2 ve alt versiyonları kapsayan jailbreak çıkalı 7 ay oldu. Jailbreakli iPhone kullanmayı seven birisi olarak telefonum paslanmaya başladı diyebilirim.
Uygulama geliştiricileri de uzun süredir jailbreak olmadığı için pek fazla tweak geliştirmiyorlar. Fakat geçtiğimiz ay çıkan iOS 9.1 jailbreak az da olsa onları da harekete geçirdi. Bu hafta çok kaliteli tweakler çıktı. Umarım kısa süre içinde iOS 9.3.1 jailbreak çıkar ve jailbreak dünyası şenlenir.

Lafı daha fazla uzatmadan tweakleri tanıtayım.

Volume Mixer 2
iPhone’da zil sesi, müzik/video sesi, bluetooth kulaklık sesi değeri gibi şeyleri ayrı ayrı ayarlama gibi bir şansımız yok. O an ne aktifse onu sadece sesini arttırıp azaltabiliyoruz. Örneğim müzik dinlerken zil ses değerini azaltmamız mümkün değil. Volume Mixer 2 tweaki bize ses ayarlarını kontrol etme imkanı veriyor. Açılan menü sayesinde zil sesini ve ortam sesini ayrı ayrı kontrol edebiliyoruz.

image

Volume Mixer 2’yi BigBoss reposunda 0.99 $ fiyatla satın alabilirsiniz.
Airplane Enhancer

Düzenli olarak cihazında Uçak Modu kullanan iOS cihaz sahipleri için geliştirilmiş basit bir uygulama. Uçak Modu’nu her saat 5 dakika boyunca devre dışı bırakarak bildirimleri almanızı sağlar.

Airplane Enhancer image

Tweak,BigBoss reposunda ücretsiz.
PowerDown Customizer
Apple size belirli alanlar dışında iPone’nun tam kontrolüne sahip olmanızı istemiyor. Bunlardan biri de güç tuşuna bastığınızda karşınıza çıkan seçenekler. iOS 9 için hazırlanan PowerDown Customizer tweaki güç tuşu için Yeniden Başlat, Güvenli Mod, Kilitle, Kapat, Ekranı Yenile gibi ek seçenekler sunar.

image

Tweak, BigBoss reposunda 0,99 $
EarthView Walls

Bu tweak telefonunuza duvar kağıdı olarak Google Earth görüntülerini yüklemenizi sağlar. Böylece duvar kağıdınız sürekli değişen Google Earth görüntülerinden oluşur.

image
Tweak, BigBoss reposunda ücretsiz.

PauseAfterCall

Eğer müzik dinliyorsanız gelen bir çağrıyı cevaplayıp daha sonra bu çağrıyı bitirdiğinizde anında müzik çalmaya devam eder. PauseAfterCall tweaki müziğin sesini gelen telefon görüşmesi sona erdikten sonra durdurur.

image

Tweak,BigBoss reposunda ücretsiz.