Cellular Apple Watch Series 3 Türkiye’de Satılmıyor!

Apple Watch Series 3

Apple dün, özel etkinliğinde başta merakla beklenen ve premium iPhone modeli olarak işaret edilen iPhone X‘i ve beraberinde iPhone 8‘i, iPhone 8 Plus’ı ve Apple TV 4K‘yı tanıttı. Etkinlikte en yeni Apple Watch modeli, Watch Series 3‘te tanıtıldı.

teknik destek

Apple Watch Series 3, akıllı aktivite koçluğu, gelişmiş Kalp Atış Hızı uygulası, yerleşik altimetre, daha duyarlı Siri deneyimi gibi gelişmiş özelliklerle beraber geliyor. Watch Series 3’ü diğer tüm Watch modellerinden öne çıkartan özelliği ise Cellular yani kendi LTE antenine sahip olması. Bu özellik sayesinde Apple’ın akıllı saati daha özgür hale geldi. Çünkü doğrudan Apple Watch Series 3’ü kullanarak arama yapabiliyor ve metin mesajları gönderebiliyorsunuz.

Apple Watch Series 3’ün Cellular özelliğini sağlayan anteni ekranında yer alıyor ve ne yazık ki ülkemizdeki Watch Series 3’te bu özellik yer almıyor. Türkiye’de satılan Watch Series 3’te, Bluetooth ve Wi-Fi yer alıyor. Apple Watch Series 3 (GPS), antrenmanlarda mesafe, hız ve rota verilerini toplayan ve iPhone’unuzdan bağımsız çalışan yerleşik GPS’e sahip.

Cellular Apple Watch Series 3’ün Türkiye’de kullanılamıyor olmasının nedeni ise operatörlerden kaynaklanıyor. Elbetteki Cellular özellikli yeni Apple Watch sadece Türkiye’de değil, dünyanın pek çok ülkesinde de kullanılamıyor.

Apple Watch Series 3’ün Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

38mm Watch Series 3, 1.649 TL’den, 42mm Apple Watch Series 3 ise 1.799 TL fiyattan satışa sunuldu. Cihazın çıkış tarihi olarak 29 Eylül belirlendi. Yani bugün sipariş verebileceğiniz yeni Apple Watch modeline 29 Eylül’de sahip olabileceksiniz.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Sevgili muhatabım sim özellikli bu saat Türkiyede ne zaman kulanılır..? Lütfen bilgi..?

  2. Koca bir sayfa haber hazırlamışsınız ise yarar içerik tek bir satır. Neden firmalar bu servisi sağlamıyor? Sağlamaları ihtimali hiç var mı? Eğer bu hizmeti sağlarlarsa hangi Seri 3 LTE model saatin satın alınması doğru olur? Çünkü bu saat yurt dışında satın alınabiliyor. Gerekli olan bilgiler bunlar.

Comments are closed.