İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Daha İnce Ekranlı ve Daha Büyük Pilli Apple Watch 2’nin Videosu Sızdırıldı

Apple’ın en kişisel cihazı Apple Watch’un en yeni nesil versiyonu Watch 2 bu sefer ciddi ciddi sızdırıldı. 2015 Mart’ta tanıtılan Apple Watch’un gelişimi şimdiden göz dolduruyor diyebiliriz.

teknik destek

Şirketin 7 Eylül’de gerçekleştireceği iPhone 7 özel etkinliğinde sürprizler bekleniyor. Yani sadece iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılması söz konusu değil. En yeni nesil iPhone modelleriyle birlikte Apple Watch 2’nin tanıtılacağı bekleniyor.

İkinci nesil Apple Watch aynı boyutta ve kalınlıkta gelebilir. Ancak Apple Watch 2’nin iç hacminde şirket boşaltma yapma peşinde. Böylece daha büyük pilin kullanılması sağlanacak. Şirket bunu gerçekleştirmek için ekranı daha ince forma indirgemiş. Özellikle 42 mm Apple Watch 2’nin ilk nesil 42 mm Apple Watch’a göre %35.7 oranında daha büyük pile sahip olacağını söyleyebiliriz. Yani mevcut 42 mm Apple Watch’un pil kapasitesi 246 mAh iken yeni nesil 42 mm Apple Watch 2’nin 334 mAh olması bekleniyor.

38 mm Apple Watch 2 için henüz sızdırılmış bir pil detayı söz konusu değil. İşte Apple Watch 2’ye ait sızdırılan video;

https://youtu.be/mZqt2rwFvFk

Videoda da görüldüğü üzere Apple Watch 2’nin ana kartında da bariz farklılıklar söz knusu. Özellikle Digital Touch’a ek bir conta eklenmiş. Şirketin yerleşik GPS, barometre, daha hızlı işlemci, geliştirilmiş su yalıtımı ve daha fazla değişiklik ile Apple Watch 2’yi 7 Eylül Çarşamba günü, Türkiye saati ile 20:00’da tanıtması bekleniyor.

teknik destek