Şimdi yükleniyor

İkinci Nesil iPhone X ve Daha Büyük Ekranlı iPhone X Plus Yolda!

iPhone X Plus

İkinci Nesil iPhone X ve Daha Büyük Ekranlı iPhone X Plus Yolda!

Son Güncelleme tarihi 13 Kasım 2017 by Müşteri hizmetleri

Saygın Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, 2018 yılında OLED ekranlı 5.8 inç ve 6.5 inçlik modelleri ile birlikte LCD ekranlı 6.1 inçlik bir model dahil olmak üzere toplamda üç yeni iPhone modelini piyasaya sürecek.

teknik destek

Kuo, üç modelin de çerçevesiz ekran tasarımına sahip olacağını ve iPhone X‘deki gibi TrueDepth kamera sistemi ile donatılacağına inanıyor. Kuo, 5.8 inçlik modelin inç başına 458 piksele sahip olacağını ve ikinci jenerasyon iPhone X’in ekranının muhtemelen 1.125 × 2.436 çözünürlükte olmaya devam edeceğini bekliyor. 6.5 inçlik modelin ekranının kabaca inç başına 480-500 PPI, 6.1 inçlik modelin ekranının ise inç başına 320-330 PPI arasında çözünürlük sunacağını tahmin ediliyor.

Analistin raporunda, 6.1 inçlik modelin daha düşük çözünürlük sunan LCD ekrana sahip olacağı ve ABD’deki satış fiyatının 649 ila 749 dolardan başlayacağı bilgisi yer alıyor. Analist, Apple’ın 6.1 inçlik model ile düşük ve orta menzilli pazarları hedefleyeceğini söylüyor.

iPhone-X-Plus İkinci Nesil iPhone X ve Daha Büyük Ekranlı iPhone X Plus Yolda!

Raporda, şu anda ABD’de 999 dolardan başlayan fiyat etiketi ile satışa sunulan iPhone X’in bir sonraki neslinin veya iPhone X Plus‘ın fiyatları hakkında herhangi bir fiyat tahmininde bulunulmuyor.

Analistin tahminleri gerçeği yansıtıyorsa, önümüzdeki yılın yeni iPhone serisi, aynı boyutta ekrana sahip ikinci nesil iPhone X, daha büyük ekranlı 6.5 inçlik ve geçici olarak iPhone X Plus olarak adlandırılan bir model ve LCD ekranlı 6.1 inçlik bir iPhone dahil olmak üzere toplamda üç iPhone modelinden oluşacak gibi duruyor.

Ayrıca Kuo, üç yeni iPhone modelinin satış rakamları konusunda oldukça iyimser ve Apple’ın tedarik zincirinin önümüzdeki yıla kadar iPhone X üretimi ile deneyim kazanacağından 2018‘deki modellerde herhangi bir üretim sorunun yaşanmayacağını beklediğini söylüyor.

Kuo’nun tahminleri mükemmel değildir ancak genelde tutarlı tahminleri ile bilinen bir isim olması ile son araştırma raporundaki tahminleri paylaşmaya değer bulduğumuzun altını çizelim.

 

teknik destek