İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Efsane Tweak Tage İle Artık Home ve Güç Butonunu Çok Az Kullanacaksınız

Önceki yazılarımda belirttiğim gibi iPhone’ların kronik sorunu olan home ve güç tuşu bozulması bir çok kullanıcının başına gelen tatsız bir deneyimdir. Zaman içerisinde deforme olan bu butonlar iş görmez hale gelir ve sıkıntılı bir süreç başlar. Bu tweak sayesinde bu butonları daha az kullanarak uzun ömürlü olmalarını sağlayabiliriz. Lylac ve Auxo benzeri olan bu tweak ekranın sağ veya sol altından yukarı doğru parmağınızı sürüklediğinizde uygulama seçici menüsüne kolaylıkla ulaşmanızı sağlar.

Yükledikten sonra 7 ana başlık bizi karşılıyor.

Uygulama değiştirici: Ekranın hangi bölümünden nasıl bir tepki alabileceğinizi, hassaslık ayarı ve animasyonu aktif hale  getirebilirsiniz.

Uygulama seçici: Açık olan uygulamalar arasında, ekranın sağ veya sol kenarından parmağınızı kaydırarak kolayca geçiş yapmanızı sağlar.

Hızlı değiştirici: Auxo tweak’inden hatırlarsanız ekranın sol alt kısmından parmağımızı yukarı doğru kaydırıp bırakmadığımızda arkaplanda açık olan uygulamalar arasında gezebiliyor, bıraktığımız uygulama açılıyordu aynı özellik tage tweakinde de mevcut.

Cihazı kilitle: Activator’le belirlediğimiz cihazı kilitleme eylemini artık tage’de activatore ihtiyaç duymadan yapabiliyoruz.

Devre dışı: Tweak’i devre dışı bırakmak istediğimiz uygulamaları seçebiliyoruz, klavye aktif olduğunda da devre dışı bırakabiliyoruz.

Sayfayı aşağı kaydırma eylemi: Uygulama seçici bölümünde sayfayı aşağı kaydırdığımızda olmasını istediğimiz eylemi seçebiliyoruz.

Arka plan uygulamalarını kapat: Yanlışlıkla kapanmasını istemediğimiz uygulamaları seçiyoruz.

Ayrıca LG telefonlardaki ekrana çift tıklama ile Ekrem kilitleme olayı da bu tweakte mevcut.

Tweak’i ücretli veya ücretsiz olarak farklı repolarda bulmanız mümkün.