Eski iPhone’dan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a Verileri Aktarma

img_0259

7 Eylül Çarşamba günü tanıtılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı satın almak için sabırsızlanan bir çok insan var. Peki eski iPhone’dan iPhone 7’ye bilgilerimizi nasıl aktaracağız?

teknik destek <

Podcast, sağlık,müzik, film, TV şovları, e-kitaplar, uygulamalar, oyunlar, fotoğraflar, videolar. Eski iPhone’umuzda bir çok veri var. Bunlar iPhone 7’ye nasıl transfer edeceğiz? İki yöntemi var.

iTunes’u kullanarak

iTunes kurulu PC veya Mac’e eski iPhone’unuzu bağlayın. iTunes’u açın. iTunes’ta sol tarafta iPhone yazan yere tıklayın (ismi örneğin Ali’nin iPhone’u gibi olabilir). Buraya girdikten sonra özet yazan yere tıklayın. Şimdi yedekle diyin.

Tavsiyemiz şifreli yedekleme yapmamanızdır. Şifreyi unutursanız yanarsınız çünkü 🙂

Yedekleme sekmesinin altında son yedekleme geçerli tarih ve saati görürseniz başarıyla tamamlandığını anlarsınız.

iPhone 7 almak nasip olura eğer telefonu açtığınızda ” Merhaba” yazan ekranda kurulum yapmaya başladığınızda zaman, iTunes yedekleme/ geri yüklemeye dokunun. iPhone’u eski iPhone’u yedek aldığınız bilgisayara bağlayın. iTunes’u açın. Yedekten geri yükle seçeneğine tıklayıp en son aldığınız yedeği seçin .

Bu aşamada iPhone’da bir simkart takılı olmalıdır. Yoksa cihaz aktif olmaz. Yükleme işlemi bitince eski iPhone’dan iPhone 7’ye herşeyiniz aktarılmış olacak.

iCloud aracılığıyla

Eski iPhone’un Wi-Fi’a bağlı, şarja takılı/ bataryasının %50’nin üzerinde olmasını sağlayın. Ayarlardan iCloud’a girip yedeklemeyi aktif ederek şimdi yedekle diyin. Yedekleme tamamlanana kadar bekleyin.

iPhone 7’yi açtığınızda “Merhaba” ekranını geçip kurulum aşamasına gelince Wi-Fi’a bağlanıp iCloud’tan yükle seçeneğini işaretleyin. Apple kimliği ile iCloud oturumu açın. Eski telefonunuzdaki verilerin büyüklüğüne göre kurulum 1 saat sürebilir.

Yedekleme ve yeni telefonunuza veri aktarımı bittikten sonra eski cihazınızdan içeriğini silmek isterseniz önce ayarlardan iCloud hesabınızdan çıkış yapın. Sonra da cihazınızı silmek için Ayarlar> Genel> Sıfırla > Tüm İçerik ve Ayarlar sil diyin.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. iCloud ile aktarım yaparsanız bütün uygulamalara erişebilirsiniz. Icloud daha basit

  2. Aktarmaları yaptım yapmasına ama iphone 7de olan bazı uygulamalarda(TV ve gelişmiş not uygulaması gibi) bu aktarma yüzünden kayboldu nasıl bunlarıda yükleyebiliriz?

Comments are closed.