Şimdi yükleniyor

Facebook canlı destek ile iletişim

Facebook canlı destek ile iletişim

Son Güncelleme tarihi 9 Haziran 2021 by Teknoloji Haber

Facebook kullanıcılarının sorunlarına çözüm bulmak adına bir hizmeti hayata almıştı. Pek bilinmeyen ama bazen yararlı olan bu hizmet hakkında kısa bir bilgilendirme ve sonrasında taleple alakalı açıklama yapacağız.

teknik destek

Yardım olarak en zayıf ağ Instagram diyebiliriz. Her ne kadar aynı şirketin olsa da pek iş görmediği aşikar. Çoğu problemi ileteceğiniz bir kanal bulunmamasından dolayı yakınan çoktur. Öyle basit durumlar oluyor ki kişiler uzun zaman açık olan hesaplarına ulaşamıyor.

Bir çoğu sıkıntısını birebir ileteceği bir yer arar. Resmi olmayan ne kadar yer varsa oralara bakıp durulur. Telefon numarası olarak bir yer bulmayı umanların sayısı az da değildir. Bu hizmet kısa yolla destek talebinizi iletmek için kullanılıyor diyebiliriz.

Canlı destek nedir?

Canlı destek, Facebook tarafından çıkarılan kullanıcılarının ilettiği sorunların ele alındığı özel bir alana verilen ad. İlgili alanda oluşturmuş olduğunuz taleplerin yanıt bulduğunda gelen kutusu adlı alandan takip edilerek bir nevi birebir hizmet veriliyormuş gibi görülebilir. Kullanıcıya özel dönüş alanı gibi kullanılıyor.

Geçen yıl daha sık gündemde yer alıyordu. Lakin zamanla çoğunun unutulduğu bir alan oldu. İnsanlar genelde uygulamanın böyle bir alanı olduğu akıllarında yer etmedi.

Geçmişte hazırladığımız iletişim konusunda teker teker bazı sorunlarda hangi URL bağlantısından yararlanılması gerektiğinden söz etmiştik. Burası daha kapsamlı ama hesabına erişim yapanların işine yarıyor diyelim. Lakin belki başka bir hesap üzerinden bu alana sorunlu hesabı iletmek için kullanılabilir. Yani bir denemek gerekiyor diyelim. Tabi yanıt verecek olsalar dahi her türlü başlık için işlem yapmayabilirler.

Facebook-canli-1 Facebook canlı destek ile iletişim
Facebook canlı destek
Facebook-canli-2 Facebook canlı destek ile iletişim
Facebook iletişim

Facebook canlı destek ile talep nasıl gönderilir?

  1. Uygulamayı açarak ayarlar alanına geçiniz.
  2. “Yardım ve destek” başlığına dokunduğunuzda içerisinde bildirim seçeneğini göreceksiniz.
  3. Sorunu gördüğün yere geri git ve telefonu salla gibi bir mesaj çıkabilir. Burada görüntü alımı yapılabilir.
  4. İsterseniz “Bildirim için devam et” ile kaldığınız yerden devam ediniz.
  5. 3D, abonelik, alım satım ve çok sayıda başlıkla karşılaşacaksınız. Bunlardan sizinle alakalı olanı seçiniz.
  6. Karşınıza sorun nedir yazılı kısım ve görüntü eklemeniz istenilen alan çıkacak. Gerekli işlemi yapıp gönderimi tamamlayınız.

Dönüşler için destek gelen kutusuna bakmanız gerekecek. Ne zaman dönerler gibi soruların cevabı her zaman net olmaz / olamaz.

Bu alanı Facebook canlı destek hattı olarak karıştırmayınız. Böyle düşünenler olabiliyor ve zorunlu servis olarak karıştırabiliyorlar. Ağların sizden bir ücret talep etmeden ücretsiz kullanım sunduğundan pek çoğunun mahkemeye vereceğim söylemi havada kalıyor. Kişisel hakların ihlali dışında normal sorunlarda yasal durumların pek bir anlamı olmuyor.

teknik destek