Şimdi yükleniyor

Facebook Coin (FBCoin) için yeni gelişmeler

Facebook Coin (FBCoin) için yeni gelişmeler

Facebook Coin (FBCoin) için yeni gelişmeler

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook Coin (FacebookCoin), Facebook’ un kripto parası olarak geçen yıldan beri söz ediliyor.

teknik destek

Ünlü sosyal medya devi Facebook son günlerde yeni bir hazırlığın içerisine girdi. Facebook şu günlerde kendi kripto parasını yapabileceğini duyurdu. Bu duyurunun ardından ise bir takım gelişmeler yaşandı ve Facebook ünlü bir şirket olan PayPal ile görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler neticesinde Facebook’un 2019 yılı içerisinde kendi kripto parasının tanıtımı yapacağı düşünülüyor.

Facebook Coin için eleman alımı

Sosyal medya devi Facebook’un kripto paralar üzerinde bir takım çalışmalara girişmiş olduğu biliniyordu. Bu çalışmaların nasıl gerçekleştiği de yavaş yavaş öğrenilmeye başlandı. Facebook ilk önce PayPal ile bir takım görüşmelerin içerisine girdi. Facebook yetkilileri daha sonra bu şirketten bazı isimleri kendi bünyesinde çalıştırmaya başladı. PayPal daha önce kendi bünyesine kripto para uzmanı olan bir çok kişiyi dahil etmişti. İsmi de belli olan bu kişiler kripto para konusunda dünyaca bilinen isimlerdendi. Büyük ihtimalle bu ekibin kripto para üzerinde çalışması bekleniliyor. Aynı zamanda işe alınan bu ekibin yakın bir zamanda Facebook’un kripto parasının tanıtımını da yapması beklentiler arasında yer alıyor.

Facebook-Coin-FBCoin-icin-yeni-gelismeler-2 Facebook Coin (FBCoin) için yeni gelişmeler
Facebook Coin (FBCoin) için yeni gelişmeler

Adı belli oldu FB Coin

Facebook 2019 içerisinde beklenen kendi kripto parasını tanıtması. Facebook kendi kripto parası içinde bir isim belirlemiş durumda. Son çıkan gelişmelere göre kripto para adının FB coin olarak adlandırılması bekleniyor. Facebook bunun için Visa ve Master yetkilileri ile de görüşmelerde bulunmuştu.

Yakında FBCoin alma dönemi başlayabilir…

teknik destek