Şimdi yükleniyor

Huawei 5G açıklaması ve ucuz alt yapı

Huawei 5G açıklaması ve ucuz alt yapı

Huawei 5G açıklaması ve ucuz alt yapı

Son Güncelleme tarihi 3 Haziran 2019 by Teknoloji Haber

Huawei 5G için hazır. Çok sayıda Telekomünikasyon şirketleri Huawei ile anlaşma yaptı. Bizde durum nasıl? 5G Türkiye hazırlık çalışmaları devam ediyor. Her ne kadar hazırız densene 4.5G’ den tecrübe ile sabit sorunlarımız var.

teknik destek

Huawei yaptığı açıklamalara göre 5G teknolojisinin kullanılmasında ve yaygınlaşmasında önemli role sahip olacak. Şirketin yaptığı açıklamalara göre Huawei bu teknolojinin önemli bir noktasında yer alıyor.

Bilindiği gibi 4G teknolojisinden sonra ortaya çıkan 4.5G teknolojisi özellikle mobil internet bağlantılarının daha hızlı olmasını sağlamıştı. Şimdilerde ise 5G hazırlıkları Telekomünikasyon şirketleri tarafından alt yapısının sağlanması ile başlatılmış durumda. Ancak yeni teknoloji oldukça masraflı olarak görünüyor. Bu yüzden şirketler tarafından bu teknolojinin maliyetinin düşürülmesi planları yapılıyor. Bu gelişmeler karşısında ise Huawei bu teknolojinin hızla yayılmasına katkı sağlayabilecek açıklamalarda bulundu.

Huawei-5G-aciklamasi-ve-ucuz-alt-yapi-2 Huawei 5G açıklaması ve ucuz alt yapı
Huawei 5G açıklaması ve ucuz alt yapı

Huawei alt yapısı daha ucuz

Huawei firması tarafından yapılan 5G açıklamasında kendi teknolojilerinin bu konuda oldukça ucuz olduğu ifade edildi. Huawei’den yapılan açıklamada kendi baz istasyonlarının 4G baz istasyonlarına göre on kat daha tasarruflu olduğu dile getirildi. Aynı zamanda boyutları bakımında da daha küçük. Boyutlarının küçük olmasından dolayı herhangi bir yere özel alanlar inşa edilmesi gerekmiyor. Herhangi bir duvar bile baz istasyonunun yerleştirilmesi için uygunluk taşıyor.

10 Bin Euroluk kar

Firma tarafından yapılan açıklamada her bir baz istasyonu için müşteriler 10.000 Euro kar elde edebilecek. Bu baz istasyonlarının inşasında fazladan herhangi bir çalışma yapılmayacak ve kurumları içinde ekstra işçi çalıştırılmayacak. Huawei bu noktada karlı bir yöntem ile bu teknolojinin uygulanabilirliğine vurgu yaptı.

teknik destek