Şimdi yükleniyor

Facebook hesap dondurma olmuyor nasıl yapılır?

Facebook hesap dondurma olmuyor nasıl yapılır?

Facebook hesap dondurma olmuyor nasıl yapılır?

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook hesap kapatma yerine Facebook hesap dondurma yani Facebook hesabını geçici kapatma işlemini tercih etmeyi düşündünüz mü? Düşünmediyseniz bir daha düşünün. Sonra pişman olmaktansa geçici hesap kapatma daha mantıklı olur. Facebook dondurma link adresi yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

teknik destek

En güçlü sosyal ağlardan biri olan Facebook’ un son yıllarda az da olsa kan kaybettiği haberlerini duymaktayız. Bunun nedenlerinin en önemlileri artık sıktığı ve güçlü rakiplerin olması. Güçlü dedikse şimdilik Facebook’ un kullanıcı sayısına yaklaşamayan ağlar. Ama hızlı bir kullanıcı kitlesine ulaşan bazı ağların bu yükselişinden Facebook’ un kaygı duyması.

Facebook hesabını dondurma tercihi genelde rahatsız edilme, yoğunluktan belli bir süre kullanmayı düşünmeme, gizlilik nedeniyle, nişanlılık veya evlilik nedeni ve hesap çalınma risk nedeniyle kullanılmakta. Bu adımı tercih edenlerin oranı kadınlarda daha çoktur. Bu haberde sizlere Facebook hesabı nasıl dondurulur resimli anlatım yoluyla göstermeye çalıştık.

NOT: Hesap dondurmada sorun yaşayanlar hesap dondururken başa dönüyor veya dondurma işleminde anasayfaya atıyor gibi hatayla karşılaşanlar için başka web tarayıcının denenmesi önerilir. Dondurmayı bilgisayardan veya iPhone iOS / Android cep telefondan yine tarayıcı üzerinden yapabilirsiniz. Tarayıcının çerezlerini temizleyip de denenebilir.

Facebook hesap dondurma adımları

Facebook hesap ayarlarına girip aşağıdaki adımları takip ediniz.

Genel” / “Hesap yönet” ve “Düzenle” bölümünden dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Facebook dondurma link adresi BURA yazısına tıklayıp açılan yere Facebook hesap şifresini yazıp dondurma nedenini seçip onaylayın.

Dondurma nedenlerinde, bir süreliğine, başkasının hesaba ulaşması, sık sık istek gelmesi, birden fazla hesabınızın olması, güven sorunu, gizlilikte endişe duyulması, yararlı bulmama, fazla zaman harcanması veya sizin nedeninizi yazabiliyorsunuz.

Facebook-dondurma-yani-hesap-dondurma-nasil-yapilir-2 Facebook hesap dondurma olmuyor nasıl yapılır?
Facebook hesap dondurma olmuyor mu?
Facebook-dondurma-yani-hesap-dondurma-nasil-yapilir-3 Facebook hesap dondurma olmuyor nasıl yapılır?
Facebook hesabı nasıl dondurulur

Nedeni seçtikten sonra önemli bir seçeneği atlamamanız önerilir. Facebook’ un göndereceği maillerin alımının durdurulması. Bu seçenek durumunuza göre seçilebilir.

Facebook hesabını geçici kapatma işlemi için önemli bir uyarı ekrana gelecek. Gelen uyarıları dikkatli okumayı ihmal etmeyiniz. Birde bazıları Facebook hesabını dondurma yerine hesap kapatma seçeneğinden işlem yapabiliyor. Ondan sonra yanlışlıkla hesabımı kapattım şeklinde arayışa geçiyorlar.

Tüm sosyal ağlarla ilgili sorularınızı yorumlar bölümüyle iletebilirsiniz.

teknik destek