Şimdi yükleniyor

Facebook kod gelmiyor ise çözümü

Facebook kod gelmiyor ise çözümü

Facebook kod gelmiyor ise çözümü

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Telefona veya e-posta adresine onay kod gelmiyor mu? Eskiden Facebook kod gelmiyor sorunu çoğunlukla Hotmail’ de yaşanırdı. Operatörlerde ise bazı sebeplerden dolayı karşılaşılırdı. Konumuzda bir çok olası nedenlerde yapılacaklardan söz edeceğiz.

teknik destek

Mail’ e ve telefona kod gelmiyor, Facebook sistemlerinde görülen aksaklıklarda çıkabileceği gibi birde şüpheli davranışlarda karşılaşılabiliyor. Bunların nasıl olduğunu ve çözümünde kademeli olarak önereceğimiz adımların uygulanması gerektiğinden bahsedeceğiz. Dikkatli olmanız gereken her ne olursa olsun aşırıya kaçmadan yapacaklarınızı denemeniz.

Aşağıdaki çözüm önerilerini deneyiniz ve olumsuz durum devam ediyor ise birde bunları kullanınız:

 • facebook.com/help/contact/352512044767949
 • facebook.com/help/contact/283958118330524

Telefona Facebook kod gelmiyor

Facebook kod gelmiyor iPhone yazanların yanında birde Facebook kod gelmiyor Android yazanlarla karşılaşıyoruz. Bu iki ayrı sistemde yaşanan farklı mı yoksa alakası yok mu bunun üzerinde de duracağız.

Çıkan bir çok problemde ya cihazdan, ya kullanıcıdan ya da ağdan alakalı sebeplerden sıkıntı çekilmekte. Her biri için yapılacak denemeler olacak ve sonrasında hangisinin işe yaracağı ilgili şikayete göre değişkenlik gösterecek. Burada acaba sizden kaynaklı mı yoksa ağdan kaynaklı sorun mu bunu analiz etmemiz gerekiyor.

Facebook-kod-gelmiyor-cozumu-2 Facebook kod gelmiyor ise çözümü
Facebook kod gelmiyor ise çözümü

Hangi cihazı kullanıyorsunuz? Bunu sormamızın nedeni bazı cihazlarda farklı farklı sorunlar görülebilir. Örnek bilgilendirme mesajlarını engelleme gibi durumu olabiliyor. Bazen kullanıcı kendi yapıyor bazen de kullandığı uygulama kendi kendine uygulayabiliyor. Bu uygulamalardan biri de virüs uygulaması. Bundan dolayı ilk öneri başka cihazda denenmesi.

Kod sorununda çözüm olacak adımlar

 • Telefona Facebook kod gelmiyor dendiğinde ilk aklımıza gelen operatör değiştirme veya sim kartın yenilenmesi. Böyle durumlarda güvenlik sebebiyle 3 günün dolması gerekiyor.
 • Bildirim ayarlarını ve sms ayarlarını kontrol ediniz. Mesaj merkez numarasına da bakınız. Yanlışlık varsa mesaj gitmez veya gelmez.
 • Telefondan f yazıp 3266 numaraya mesaj atınız. Bildirim mesajı kapalı ise mesaj gelmeyecektir.
 • Facebook kod mail adresime gelmiyor diyenler içinde ilk kontrol edilecek yer SPAM bölümü. Bazı mailler bu bölüme düşebilir. Düşmemişse kod gelmeme sorunu çoğunlukla Hotmail’ de görülüyor. Çok nadir Gmail veya Yahoo’ da görülür.
 • Telefonda sorun yoksa o zamanda hat kaynaklı bir durum var mı diye operatörünüzle görüşmeniz gerekebilir. Eskide hat resetlemesi denilen bir olay vardı. Bunla bir çok şeyin düzeldiği oluyordu. Türk Telekom’ da biz bunla çok karşılaşırdık. Lakin Turkcell’ e geçtikten sonra böyle bir şeyi duymadık. En azından müşteri temsilcisi böyle bir şeyi paylaşmıyor olabilir.
 • Facebook şifre sıfırlamasını başlatınız. Bu işlemi yapmadan önce kod gelmeyen mail hesabınız açık olsun. Örnek Google Chrome’ dan iki sekme açınız birinde mail adresini açık kalsın ve diğer sekmede ise şifre sıfırlamasını başlatınız. Kod gir çıkacak ve altında kod alamadın mı gibi bir öneri olacak ve bu yazıya tıklayıp maille giriş yap seçeneğini uygulayınız. Karşınıza bir ihtimal yeni şifreyi yazmanız isteyecek. Şifreyi yazdıktan sonra artık hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Şifre sıfırlamada bunlara artık erişimim yok seçeneği önemli bir seçenek. Buradan diğer güvenlik sorularına ulaşabilirsiniz.

Sistemden alakalı sebeplerden dolayı yukarıdaki form işinizi görecek. Başvurulduktan 1 hafta sonra çözüm için dönen olmazsa tekrardan başvurun.

Uygulama tarafına dikkat edin

Kurulu olan uygulamaların çakışma veya engelleme gibi durumları görülebilir. Sonradan oluşan problemlerde her zaman son yapılanların incelenmesi gerekiyor.

 • Durdur veya kaldır ve sonra test et.
 • Uygulamaya verilen izinleri incele.

Uygulama alanında şu işlemi uygulayın:

 • Uygulamalar adlı alana telefondan girin ve Facebook alanına geçin,
 • İçeriğinde sanırız 3 tane seçenekle karşılaşacaksınız. Önce önbellekle devam edin,
 • Sonrasında güncellemelerin kaldırılması işlemini ilgili seçeneğe dokunarak yapın,
 • Diğerine yukarıdakileri uyguladıktan sonra geçiniz.

Kullanıcının hesabıyla alakalı sebepler olabilir

Kişi şüpheli olarak görülmesi veya ceza alması mümkün. Böyle durumlarda kod gönderilmeyebilir. Daha önce güvenilir cihazlarla erişim yapabilirseniz profil alanında bir şeyi değiştirip kaydetmeye çalışınız. Tahmini izin vermeyecek.

Gün içerisinde sık yaptığınız bir şeyden alakalı gelmeme durumlarında, hiç bir şekilde bakmadan beklemeniz gerekecek. Bu saatlikte olabilir gün boyu da olabilir.

Artı şüpheli davranışlarda, sık şifre yanlış girilmesi ve virüs durumları olabiliyor. Virüs bulaştırılan hesaplarda kullanılan sistemin temiz olduğundan emin olunması gerekiyor.

Yakınlarda bir kullanıcının sürekli aynı şeyle karşılaşmasından dolayı Samsung olan telefonu yerine birde farklı sisteme sahip olan iOS bir cihazda yaptığı deneme sonucunda hesabına ulaştığından söz etmiş. Tabi oradaki biraz daha farklı bir sıkıntıydı. Lakin yine de denenecekler arasına eklenebilir.

teknik destek

19 yorum

comments user
tuba

hesabımda iki faktörlü kimlik doğrulaması açık telefouma onay kodu gelmiyor ama numarayla başka hesap açtım o hesaptan onay kodu geliyor kend hesabıma gelmiyor ço kez kimlikli form da gönderdim ama geri dönüş yapılmaı

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Bir hesapta kullanılan numarayı başka hesapta kullandığınızda önceki hesaptan düşebilir! Yazıdaki formu doldurun.

comments user
Eda

Facemi döndürdü şifreli unutum kod eski telefon numarasına geliyor yardımcı olur musunuz lütfen

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yazı başlangıcında verdiğimiz URL’ ler ile iletişim sağlayın.

comments user
HALİM

FACEM ÇALINDI ŞİFRE DEĞİŞTİRMEK İÇİN KOD İSTİYORUM TELEFONUMA GELMİYOR

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Talep için yazıdaki bağlantıyı kullanın.

comments user
Şule

Kod yeni telefonuma gelmiyor giremiyorum Facebook adresime sanırım eski telefonuma gidiyor nasıl girebilirim ne yapacağım

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Kod sorun bildirimi formu doldurunuz.

comments user
Arzu

Doğrulama kodu almak için başka bir telefondan doğrulama kodu alabilirmiyim

comments user
Nehir

Hesabım güvene alındı telefona kod gelmiyor ne yapmak lazım hesabımı almak için

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yazıda ilgili adrese ulaşabilirsiniz.

comments user
Bayram acet

Kodum eski numarama gidiyor l. yardımcı olur musunuz

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yeni numara için iletişim bilgisini yazıda bulabilirsiniz.

comments user
Kubilay

Merhaba ben şifremi unuttum hattım üzerine kayıtlı şifreyi sıfırlamıyorum numaram üzerinde ve 3322sms yolluyorum link bide doğurulma kodu geliyor kod yanlış diyor

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Çok sık denediniz mi?

comments user
Ulaş TURHAN

Merhaba. Facebook a kayıtlı numaram servis dışı olduğu için giriş kodu eski numaram a gidiyor. Facebook a giriş yapamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yazıda sorunu ileteceğiniz adresi belirttik.

comments user
Yasin

E postamızda unuttum şifremize ne yapmam lazım nasıl alırım geri

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yazı sonundaki formu doldurunuz. 2-3 Gün bekleyip dönüş olmazsa tekrar doldurunuz.

Yorumlar kapalı.