Şimdi yükleniyor

Android telefon hızlandırma yöntemleri

Android telefon hızlandırma yöntemleri

Android telefon hızlandırma yöntemleri

Son Güncelleme tarihi 20 Aralık 2018 by Müşteri hizmetleri

Android telefon hızlandırma için önerdiğimiz Android hızlandırma adımları yavaş çalışan telefonlar için önemli bir etki sağlayacaktır. İşte telefonu hızlandırma önerilerimiz…

teknik destek

Android işletim sistemi kullanan telefonların belki de en çok karşılaştığı problemlerden bir tanesi, uzun süreli kullanımların ardından telefon kullanımında meydana gelen yavaşlamadır. Android telefonların hızlandırılması ve şarj dayanıklılığının arttırılması için birçok farklı yöntem vardır. Geliştirilen yöntemler, aynı zamanda Android cihazın garanti süresinde herhangi bir kullanıcı hatasının oluşmasına izin vermeyecek adımları içermektedir.

Telefonu hızlandırma neden bu yöntemler uygulanmalıdır?

Android cihazlar teknik donanımı ne kadar yüksek olursa olsun; bir süre sonra sistemin ilk günkü performansından uzaklaşmış olması sonucunu değiştirmeyecektir. Çünkü arka planda uygulamalar açık kaldıkça, artık sistemin teknik detaylarının yanında, şarj durumunda da ciddi bir sorun yaşanmaya başlar. Kullanıcılar, sistem performanslarına dikkat etmeli ve telefonlarındaki doğru güncellemeleri sıklıkla yüklemelidir.

Android-telefon-hizlandirma-yontemleri-2 Android telefon hızlandırma yöntemleri
Android telefon hızlandırma

Android telefon hızlandırma önerileri

Android hızlandırma için yapılacaklar: Android cihazları hızlandırmada öncelikle hızlandırma yöntemleri için, sürekli olarak kullanılmayan ön yüklü uygulamaların kaldırılması veya devre dışı bırakılması gerekmektedir. Arka planda çalışmasına ihtiyaç duymayacağınız uygulamaları ise arka planda uyutma özelliği sayesinde ortadan kaldırın.

RAM temizleme uygulamaları önemli bir yer tutmaktadır. Güç tüketen uygulama olarak literatüre giren bu programlar yerine, manuel olarak uygulama temizliğine gidin. Ön belleği düzenli olarak silmeniz ve depolama sorunu yaşadığınızda dosyalarınızı bilgisayara aktarmanız önemlidir.

Telefonunuzun ana ekranında bulunan simge sayıları, kaliteli duvar kağıtları ve hareketli uygulamalar; telefonun daha çok güç tüketerek, önemli bir oranda yavaşlamasına sebep olacaktır. Bu yüzden kullanımınıza uygun en sade ekrana sahip olmak daha mantıklı bir tercihtir.

Arka planda çalışan uygulamalardan gereksiz olanları durdurun veya telefondan kaldırınız. Öneri olarak örnek Instagram, Twitter ve Facebook uygulamalarını arka planda çalışmasını önleyiniz. Siz açtığınızda çalışacak şekilde kullanın. Özellikle Facebook uygulaması hem çok pil tüketimi yapar hem de cihazı yavaşlatır.

Android hızlandırma için en etkili yöntem cihaz kullanımı

Gereksiz bildirimleri kapatınız. Bu işlemde gereksiz yere güç tüketimi ve yavaşlatmayı engeller.

Ekran ışığını kısınız. Ekranın çok kalabalık olmamasını sağlayınız. Bazı işlevleri yönetin. Bluetooth tarzı her sadece kullanıldığında çalışmasını sağlayacak şekilde yapılandırın.

Android bakım uygulaması kullanma! Bu tarz uygulamalar telefonda performans sağlayabiliyor. Ama uygulama eğer yüksek donanım tüketiyorsa kendide cihazda lüzumsuz olabiliyor. Bu taraz uygulamaları sadece işlem yaparken çalışmasını sağlayınız. Yani arka planda çalışmasın.

Telefonda kullanılan yazılım stabil mi? Bazı kullanıcılar orjinal olmayan yazılımlar kullanabiliyor. Bazende başka cihazın ROM’ u cihaza atılıyor. Uyumsuz çalışan yazılım gereksiz yere sorgulama yaparak cihazı yavaşlatıyor.

teknik destek