Facebook Liseliler İçin Lifestage Uygulamasını Yayınladı

Facebook lifestage

Facebook gün geçmiyor ki bir yenilikle bir atılım ile karşımıza çıkmasın. Kendine rakip olacak uygulamaları satın alan Facebook, gözüne liselilere yönelik bir uygulama olan Snapchat’i kestirmiş. Fakat bu sefer satın alma yolu yerine alternatif uygulama ile karşısına çıkmayı hedefliyor.

müşteri hizmetleri

Facebook’un liseliler için hazırladığı yeni sosyal ağın adı Lifestage. Etkisinin azaldığını düşündüğü lise mecrasında tekrar popüler olmak isteyen Facebook, Lifestage adlı sosyal ağı Amerika’da test etmeye başladı bile.

image

Lifestage ağını kullanabilmek için bir okuldan 20 kişinin başvuru yapması gerekiyor. Bu ağda gençler fotoğraf, video, biyografi gibi şeyleri paylaşabilecekler. Arkadaşları da tıpkı Facebook’ta olduğu gibi beğenip paylaşma imkanına sahip olacaklar.

Facebook’un başarısız olan Snapchat’i satın alma operasyonundan sonra böyle bir sosyal ağ açması Snapchat’in bütün özelliklerini ağda kullanacağını gösteriyor. Şu anda test aşamasında olan Lifestage, kısa süre sonra bütün dünyada kullanılabilecek. Lifestage iOS uygulaması da şu anda sadece ABD mağazasında yer almakta.

müşteri hizmetleri