İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook Messenger’da Arkadaşınızla Satranç Oynayabileceğinizi Biliyor muydunuz?

Facebook Messenger, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halide kalmanın en harika yoludur. Sohbet etmek dışında Facebook Messenger’da arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenceli şeylerde yapabilirsiniz. Birkaç basit komut ile, hiçbir ek uygulamaya gerek olmaksızın iPhone ve iPad üzerinden veya internet tarayıcısı ile satranç oynamak mümkün.

teknik destek

Gelin bunu nasıl yapacağınıza bakalım.

  • Bir arkadaşınızla satranç oynamak için, sohbet metin alanına sadece @fbchess yazmanız yeterli. Zaten daha yazmaya başladığınız an komut ekranı açılacak ve ekrandan satranç seçimini yaparak oynamaya başlayabilirsiniz.
  • Eğer bir grup konuşması var ise grup içinden bir arkadaşınızla satranç oynamaya başlamak için kişinin adını aynı komut ile birlikte kullanın. Yani Ömer @fbchess şeklinde.
  • Varsayılan olarak renkler rastgele seçilecek ve arkadaşınıza bir renk atanacaktır. Ayrıca oyuna ilk siz başlayacaksınız.
  • Herhangi bir hareket sağlamak için, örneğin @fbchess PD4 gibi komutları kullanmanız gerekiyor. Burada P piyonu, temsil etmektedir. Ayrıca veziri taşımak için K, şah taşımak için Q, fili taşımak için B, atı taşımak için N, kaleyi taşımak için R ön ek komutlarını kullanabilirsiniz.
  • Oyuna ait tüm komutları görüntülemek için @fbchess help komutunu kullanabilirsiniz.

Oyun Türkçe dil seçeneğine sahip olmadığı için belirtilen komutlar dışında bir seçenek yok. Özetle yapacağınız işlem işte bu kadar. Tarayıcı üzerinden veya uygulama üzerinden, herhangi bir ek yazılım gerekmeden satranç oynayabilirsiniz.

İyi olan kazansın 🙂

müşteri hizmetleri