Şimdi yükleniyor

Facebook, attığınız her adımı biliyor! Her şey arşivin içerisinde indirilebilir!

Facebook, attığınız her adımı biliyor! Her şey arşivin içerisinde indirilebilir!

Facebook, attığınız her adımı biliyor! Her şey arşivin içerisinde indirilebilir!

Son Güncelleme tarihi 1 Mart 2018 by Harun Ünal

Facebook, en başından beri hem üyelerini hemde üye olmayan kişilerin tüm verilerini depoluyor. Hemde bunu her an yapıyor ve sizi izliyor. 

teknik destek

Şimdiye kadar hiç Facebook’un sizi izlediğini düşündünüz mü? Tabii ki sadece Facebook izlemiyor. Sosyal medya platformları ve diğer siteler hakkınızda her an bilgi depoluyor. Ancak Facebook bu konuda biraz daha öne geçmiş durumda. Açık konuşacaksak tam 8 yıldır Facebook kullanmaktayım. Dinlediğimiz müzikler, takip ettiğimiz kişiler hatta yorumlarımızı hep Facebook ile paylaştım. Tabii ki ben buradaki paylaştım kelimesini Facebook’taki duvarımda paylaş olarak demedim.

Facebook‘a üye olduğunuz andan itibaren zaten platforma tüm izinleri vermiş oluyorsunuz. Bu bakımdan sosyal medya platformu bizim her adımımızı her an takip ediyor. Ayrıca dışarıda gezdiğiniz sırada beğendiğiniz bir şeyin internet sayfasına baktığınız an, arkadaşlarınızla konuşmalarınız gibi birçok bilgiyi Facebook biliyor.

Facebook-attığınız-her-adımı-biliyor-Her-şey-arşivin-içerisinde-indirilebilir1 Facebook, attığınız her adımı biliyor! Her şey arşivin içerisinde indirilebilir!

Facebook Seni Ne Kadar Tanıyor?

Tüm bu zamana kadar Facebook’un sizin hakkınızda neleri bildiğini tek bir indirme dosyasıyla öğrenebilirsiniz. Böylelikle Facebook’un sizi sizden çok tanıdığını fark edeceksiniz. Messenger platformu üzerinden annenize gönderdiğiniz fotoğraf olsun veya aile içi konuşmalarınız gibi ergenlik dönemlerinizde yaptığınız yorumlar. İşte tüm bunlar o arşivin içerisinde kayıtlı.

Birçok platform, yüz tanıma verilerinizi, ip adresinizi, fotoğraflarınızın zamanı ve GPS konumunuzu bile kaydediyor. Ama tüm bunları yaparken suç işlemiyorlar. Çünkü o platformlara girdiğimiz an biz onlara o yetkiyi zaten vermiş oluyoruz.

teknik destek