Şimdi yükleniyor

Facebook şikayet hattı

Facebook müşteri hizmetleri iletişim adresi

Facebook şikayet hattı

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Sosyal uygulamalarda yaşanan olumsuzluklar için kullanılan bir telefon numarası bulunmaz. İçeriğimiz Facebook şikayet hattı olarak araştırma yapanlar için genel bir yanıt taşımakta.

teknik destek

Facebook, şu an için en çok ziyaret edilen sosyal medya devi. Şu an için dememin nedeni zamanla daha iyi ağlar veya bazı kullanıcılarının daha az zaman geçirmelerini engelleyecek ağlar çıkabilir. Bazı konularda rakipleri daha iyi özellikler sunabiliyor. Sonrasında Facebook’ da bu hizmetin bir benzerini bünyesine katıyor.

Dünyada kendi alanında lider olan bu ağda son yıllarda endişe bulunmakta. Endişe liderliği kaptırma değil kullanıcılarında kaymaların olması. Bu nedenle bir taraftan yeniliklere devam ederken diğer taraftan da kullanıcı sıkıntılarına kulak vermeye çalışıyor. Tabi bu biraz zor.

Facebook‘ ta sorunları iletebileceğiniz bir şikayet hattı numarası olur mu? Resmi hizmeti olarak bu şekilde bir kanal olamaz. Telefonla hizmet sadece reklam konularında genelde yer alır. Zaten tüm sosyal ağların bu şekilde bir hizmeti olmaz. Tabi bazı özel danışmanlık hizmeti veren firmalar veya şirketler bulunuyor. Bu yazıda önce Facebook iletişim adreslerini ve bu adreslerle hangi sorun için başvuru yapabileceğinizi anlatacağız.

Facebook şikayet hattı için yardım

Aşağıda hesap kullanımda oluşacak bazı sorunlar için iletişim formların yazdık. Bunlarla başvuru yapıldığında olur da geri dönüş için mail gelmezse, aynı kanaldan birden çok başvuru yapınız.

Eğer hesabınıza erişiminiz varsa sorun bildirimi ekranını kullanabilirsiniz. Facebook telefon numarası olmadığından kişi şikayeti içinde kişinin profilinden ve paylaşım şikayeti içinde ilgili paylaşımdaki 3 noktadan yapabilirsiniz.

Yukarıdaki sayfadan da maddeler halinde sunulan adresleri inceleyiniz. Habere yapılan yorumlarda sık sık aynı soruların geldiğini görüyorsunuz. Yazanların çoğu yorumlara verilen cevaplara bakmadığı anlaşılıyor. Siz okumadan yardım açıklamasını yapmamanızı öneririz.

Facebook-musteri-hizmetleri-iletisim-adresleri-2 Facebook şikayet hattı
Facebook şikayet hattı

Destek talebini göndermek için gerekli bilgiler

 • facebook.com/help/contact/357439354283890 ile bir çok konuda başvuru yapabilirsiniz.
 • Hesabı doğrulamada sorun yaşıyorsanız ve mesajla kod ulaşmıyorsa facebook.com/help/contact/283958118330524
 • izinsiz yapılan paylaşımlar ve çok sayıda şikayet için ve tüm sakıncalı durumlar için facebook.com/help/contact/274459462613911 bağlantısını kullanılabilir.
 • Bazı sorunlar için Facebook e-posta adresleri
 • Hesabınız kapatıldığından dolayı iletişime geçmek istiyorsanız disabled@ facebook.com
 • Başlıksız tüm soru ve sorunlar için info@ uzantılı e-posta adresine mail atınız.
 • Güvenlik ile ilgili genel adres privacy@
 • Genel tüm yardım konuları help@ corp.facebook.com üzerinden işlem yapılmakta.

Müşteri hizmetleri mail adreslerine ileteceğiniz yardım taleplerine İngilizce cevap gelebiliyor. Bundan dolayı mail içeriği Türkçe ve İngilizce olacak şekilde gönderin.

Sayılarla ifade edilen yardım uzantılarıyla ilgili olan sorunu iletiniz. İlgili sorunun yer almadığı durumlarda, yakın olan hangi adres yer alıyorsa onu tercih ediniz. Birden çok ayrı adreslerle ara ara gönderilen talepler daha etkili olabiliyor. Malum yoğun bir talep iletişimine sahip olan bir ağ.

teknik destek

7 yorum

comments user
bilgen GÜLHAN

sizin bu devlet politikalarınız neye dayanıyor?samimi asla değilsiniz..size para kazandıran bizler olurken..önünüzdeki engelleri kaldıran devletler ve politikaları değil mi?Bir oyun bizlerde köyün öylemi!!!!sizi ve ekibinizi sizi yönlendiren kuruluşların bir gün acımasızca karşımızda olacağınızı asla unutmayın.o gün gelecek!!!

comments user
İbrahim barutçu

E-postamin şifresi değişmiş giriş yapamıyorum şifremi unuttum diyorum benim olmayan bir e-posta gösteriyor lütfen…

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Hesabın çalındığını belirten başvuruları kullanın.

comments user
İlker

Facebook çalındı telefonuma kod gelmiyor mail adresime de aynı şekilde yardımcı olur musun kimlik gönderdim faceboo sonuç çıkmadı

  comments user
  Müşteri hizmetleri

  Yazıdaki tüm sayfalardan başvuru gönderiniz ki hesap geçici kilitlensin. Birde başka hesaplarda şikayet gönderirse daha hızlı işleme alınır. Tahmini hafta içi dönüş olur.

   comments user
   Egemen

   Benim sosyal medya hesabım yok ama numaram uzerine terör sempazide eden hesaplar var

    comments user
    Müşteri hizmetleri

    Birisi numaramla facebook açmış yazılarına bakınız. Birde numara ile şifre sıfırlaması yaparak hesapları kapatabilirsiniz.

Yorumlar kapalı.