Facebook yüz tanıma ayarı türkiye’de kullanımda

Facebook yüz tanıma özelliği türkiye’de kullanımda2

Facebook yüz tanıma özelliğini kapatmaya yarayan özelliği Türkiye’de de kullanıma sundu. Facebook yüz tanıma özelliği ile fotoğraflardaki tüm yüzleri tanıyabiliyor. Bu özellik sayesinde bir kullanıcı kendisine ait fotoğrafları bulabiliyor. Bir başkası sizi etiketlemese bile siz kendinize ait fotoğrafları bulabiliyorsunuz.

teknik destek

Uygulama ile siz etiketlenmemiş olsanız bile bu fotoğraflardan haberdar olursunuz. Aynı şeyler sizin yüklediğiniz fotoğraflardaki kişiler içinde geçerli.  Facebook’un yüklediği her fotoğrafta kendisini izlemesini istemeyen kullanıcılar için bu ayar son derece faydalıydı. Fakat tek bir sorun bulunuyordu ki ‘Yüz Tanıma Ayarı’ ülkemizdeki kullanıcılar için kullanıma sunulmamıştı. Ta ki bugüne kadar. Facebook, Türkiye’deki kullanıcıları için de yüz tanıma ayarını aktif etti.

YÜZ TANIMA ÖZELLİĞİ HERKESE AÇIK

Yüz tanıma ayarına ulaşmak için öncelikle hesap ayarlarını açmanız gerekiyor. Buradan yüz tanıma seçeneğine tıkladıktan ya da dokunduktan sonra açılan sekmeden özellik ile ilgili bilgi alabilir ya da doğrudan özelliği açık kalıp kalmayacağını belirleyebilirsiniz. Yüz tanıma özelliği varsayılan olarak tüm kullanıcılarda açık durumda bulunmaktadır.

Facebook yüz tanıma özelliği türkiye’de kullanımda2

Facebook eski popülerliğini kaybediyor mu? Instagram şuan için çok daha fazla tercih edilen bir sosyal medya sitesi haline geldi. Facebook ise kullanmak zorunda olduğumuz bir uygulama imajı çizmeye devam ediyor. iki yıl önceki aktiflik ve heyecan artık Facebook da yok.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.