İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Facebook’a Live Photos Desteği Geldi

iPhone 6s’le birlikte hayatımıza giren Live Photos aradan geçen birkaç ay sonrasında popülaritesini arttırmaya başladı. Üçüncü taraf uygulamalar yavaş yavaş live photos adaptasyonu kazanmaya başlıyorlar. Özellikle Facebook’un bu konuda hızlı bir çalışma içerisinde olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Facebook iOS uygulamasını live photos desteği getirmek üzere çalışma yaptığını duyurdu ve yakın gelecekte live photos bir diğer deyişle dinamik fotoğraflarınızı Facebook’ta paylaşabileceksiniz.

Ancak bu destek kısır bir destek olacak. Başta Android kullanıcıları olmak üzere, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcıları dışında hemen hemen herkesin live photolarınızı görememesi. Live Photos için donanımsal gereksinim söz konusu ve şuan hemen hemen hiçbir cihazda (iPhone 6s ve iPhone 6s Plus dışında) live photos desteği yok. Bu da dinamik fotoğraflarınızın pek çok insan tarafından görüntülenemeyeceği anlamına geliyor.

Ayrıca Facebook çalışmalarına küçük bir grup ile birlikte başladı. Bu da Live Photos desteğinin uzun bir sürecin arkasından gelebileceği anlamına geliyor.

Eğer ki live photos desteğinin Facebook hesabınıza gelip gelmediğini görmek istiyorsanız, live modunda çektiğiniz herhangi bir dinamik fotoğrafı Facebook’ta paylaşmayı deneyebilirsiniz. Facebook hesabınızda bu özellik tanımlıysa Live Photos uyarısı alacaksınız ve dinamik fotoğrafınızı paylaşabileceksiniz. Live Photos destekli, başlangıç olarak iPhone 6s ve iphone 6s Plus kullanıcıları dinamik fotoğraflarınızı olması gerektiği gibi görebilecekler.

Umuyoruz Facebook bu konuda daha tutarlı bir deneyim sağlayabilir. Böylece Live Photos daha yaygın hale gelebilir.