Şimdi yükleniyor

FaceTime İpuçları: Aktif Hale Getirme, Çağrı Bekletme, Geçiş Yapma ve Daha Fazlası

facetime-beklemeye-alma

FaceTime İpuçları: Aktif Hale Getirme, Çağrı Bekletme, Geçiş Yapma ve Daha Fazlası

Son Güncelleme tarihi 15 Mart 2019 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Başlangıcından beri, iPhone bireysel telefon görüşmelerinde veya konferans görüşmelerine izin veriyordu. Özellikle iPhone’larda ortak telefon görüşmesi yapmak hep kolay oldu. iPhone’ların öne çıkan bir diğer özelliği olan FaceTime ile görüşmeler daha eğlenceli ve zevkli hale gelmiştir. FaceTime Apple’ın internet üzerinden ses ve video görüşmeleri yapabilmenin önünü açan bir uygulamasıdır.

iOS için geliştirilmiş yüzlerce video ve sesli görüşme yapabilmemizi sağlayan uygulamalar mevcuttur. Ancak hiçbiri Apple’ın FaceTime uygulaması kadar kaliteli ve pratik değil. Biz mümkün olduğunda görüşmelerimizi FaceTime üzerinden yapmayı tercih ediyoruz.

FaceTime çağrısı geldiğinde, normal çağrılarda yaptığınız gibi aramayı bitirebilir, gelen aramayı kabul edebilir veya geçerli aramayı beklemeye alabilirsiniz.

Adım 1: iPhone’unuz üzerinden normal, sesli bir telefon görüşmesi yapıyorsanız,

Adım 2: Çağrı ekranı üzerinde yer alan FaceTime butonuna tıklayarak,

birkaç saniye sonra, iPhone Wi-Fi veya hücresel veri ağı üzerinde etkin bir ağ bağlantısı varsa FaceTime’a sorunsuz olarak geçiş yapabilirsiniz.

FaceTime Wi-Fi ve hücresel bağlantılarını destekler. iOS 8 veya üstü sürümlerde FaceTime ile görüşme sırasında sesli görüşmeyi beklemeye alabilirsiniz.

Bir hatırlatma olarak, iPhone 4 ile sadece Wi-Fi üzerinden FaceTime’ı kullanabilirsiniz. iPad 2 veya üstü iPad’lerde ve diğer iPad Pro ve iPad mini modelleri ve dördüncü nesil iPod touch ve daha yeni iPod modelleri ile FaceTime görüşmelerini yapabilirsiniz.

FaceTime’ı Ayarlar > FaceTime üzerinden aktifleştirebilirsiniz. FaceTime için geçerli bir Apple ID kimliğinizin olması gerektiğini unutmayın. FaceTime görüşmelerini sadece iPhone, iPad veya iPod cihazları arasında yapabilirsiniz. Yani FaceTime ile bir Android cihazı arayamazsanız. FaceTime’ı aktif kişileri, rehberinizdeki kişi detaylarından görebilirsiniz. FaceTime seçeneği aktif ise o kişi ile FaceTime görüşmesi gerçekleştirebilirsiniz.

teknik destek