Şimdi yükleniyor

Microsoft iOS’a Word Flow Klavyesini Getiriyor

Word-Flow-Klavye

Microsoft iOS’a Word Flow Klavyesini Getiriyor

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

Microsoft‘un, şirket içi yapılan e-posta alışverişleri sonucu iOS için klavye geliştirdiği ortaya çıktı. Mevcut Windows Phone‘larda kullanılan Word Flow klavyesi gelişmiş özellikleri ile birlikte iOS’a gelmiş olacak.

Microsoft’un bu hamlesi Windows Phone fanlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü Microsoft klavyesi oldukça gelişmiş özelliklere sahip ve sadece WP üzerinde kullanılabilirken artık başta iOS olmak üzere pek çok akıllı telefon platformunda yerini almış olacak.

SwiftKey benzeri, Word Flow klavye hızlı kelime ve cümleleri parmak kaldırmadan yazmaya olanak tanıyor. Ancak Microsoft’un tahmin moturunun SwiftKey’e göre çok daha üstün olduğu düşünüldüğünde kelime ve cümle tahminlerinin daha kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Klavye kullanımına göre tahminlerin daha güçlü hale geldiği, her geçen gün klavyenin daha hızlı kullanılabilmesi söz konusu. Bu yönü ile Word Flow klavyeye sanal bir zekaya sahip diyebiliriz.

Word Flow tahmin motorunun bir kanıtıdır ve bu hızlı klavye ile Guinness Dünya Rekoru kırıldı.

Microsoft’un e-posta alışverişlerinde ortaya çıkan bir diğer detay ise Word Flow’un Android için de geliştirildiği. Yani Microsoft başlangıç olarak Android ve iOS platformları için Word Flow’u kullanıma sokmayı planlıyor.

Yavaş ama istikrarlı bir şekilde, Satya Nadella önderliğinde Microsoft akıllı telefon ekosistemlerine uygulamaları ile girmeye başlamış durumda. Şirket iOS ve Android için daha önce Outlook, Cortana gibi büyük uygulamalarını yayınlamıştı. Şimdi de sırada Word Flow klavye uygulaması var.

Bakalım Microsoft’un mevcut klavyesi Word Flow ne zaman App Store’da yerini alacak ve beklediğini bulabilecek mi.

teknik destek