Firefox’un Yeni iOS Güncellemesiyle Kullanıcılar Web Siteleri Tarafından İzlenemeyecek

firefoxun-yeni-ios-guncellemesiyle-kullanicilar-web-siteleri-tarafindan-izlenemeyecek

Kar amacı gütmeyen internet tarayıcısı Firefox’un iOS sürümü gelen yeni güncelleme ile birlikte artık daha güvenli hale geldi. Kullanıcılar yeni Firefox güncellemesiyle birlikte web siteler tarafından izlenemeyecek. 

teknik destek <

Alternatif internet tarayıcılarından olan Mozilla Firefox’un iOS sürümü önemli bir güncelleme aldı. Yeni güncelleme ile birlikte Firefox’un iOS sürümü daha güvenli hale geldi. Firefox yeni güncelleme ile birlikte artık daha akıcı çalışabiliyor ve iPad kullanıcılarına da birtakım yeni özellikler sunuyor.  

İnternetin özgür tarayıcısı Firefox kullanıcıların her geçen gün yeni özellikler sunuyor. iOS platformuna biraz geç gelen Firefox tarayıcısı mobil internet tarayıcıları arasında hızla üst sıralara yükselmek için sürekli yeni güncellemeler yayınlıyor. Mozilla bu güncellemelerle bir yandan kullanıcılarına yeni özellikler sunarken diğer bir yandan kullanıcıların güvenliklerinin daha da artmasını sağlıyor.

Sürükle Bırak Firefox’a Geliyor!

Bilindiği gibi internet üzerinde gezinirken web siteleri izleyiciler sayesinde kullanıcıları izliyor. Reklam verenler için önemli olan profilleri oluşturan web siteler kullanıcıların girip baktığı bir ürünün reklamını girdiği diğer bir sitenin reklam alanında gösterebilir. Bu özellik kötü niyetli kişiler tarafından da farklı kötülükler için kullanılabilir. iOS kullanıcıların bir süredir Safari internet tarayıcısında kullandığı akıllı izleme engelleme özelliği yeni güncelleme ile birlikte Mozilla Firefox’a geliyor. Yeni güncelleme ile birlikte iOS için Firefox kullanıcıları internette özgürce izlenmeden dolaşabilecek. 

firefoxun-yeni-ios-guncellemesiyle-kullanicilar-web-siteleri-tarafindan-izlenemeyecek-2

Güncellenen Firefox internet tarayıcısıyla birlikte iPad kullanıcılarına da sürekli bırak özelliği geliyor. Kullanıcılar iPad’lerinden kolayca sürükle bırak işlemini Mozilla Firefox’ta kullanabilecek. Ayrıca Firefox’un yeni güncellemesiyle birlikte internet sitelerinin URL’leri de kolayca paylaşılabilecek. Kullanıcılar sürükle bırak işlemiyle kolayca URL’leri başka uygulamalara taşıyabilecek. Eğer ki alternatif internet tarayıcısı Mozilla Firefox’u denemek isterseniz App Store üzerinden Firefox’u ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 

müşteri hizmetleri