İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fortnite’ın Geliri Ne Kadar?

Fortnite, Mayıs ayının sonunda 318 milyon dolarlık bir gelir toplayarak, ücretsiz oyunlar arasında bir aylık süreçte en fazla gelir elde eden oyun olmayı başardı.

teknik destek

Geçtiğimiz sene oyun sektörüne girişini yapmasının ardından kısa süre içerisinde en popüler “battle royale” oyunlarından biri olmayı başaran Fortnite, rekorlar kırmaya devam ediyor. Mayıs ayında tam 318 milyon dolar gelir toplayan yapım, ücretsiz oyunlar arasında bir aylık süreçte en fazla gelir elde eden oyun oldu.

Gerçekleştirilen açıklamalara göre Fortnite oyuncularının %70’i oyun içi satın alma yapıyor. Bu oyuncuların harcadıkları ortalama tutar ise 85 dolar olarak belirlenmiş. Para harcayan ve harcamayan oyuncuların hepsini hesaba katınca ise kişi başı 58 dolar gibi bir harcama ortaya çıkıyor.

Fortnite’ın Geliri Ne Kadar?

PUBG’ye 95 milyon dolarlık fark atmayı başaran Fortnite’ın çıkışını yaptığı günden bugüne topladığı gelir ise 1.2 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Fortnite free-to-play olarak Xbox One, PC, PlayStation 4, Xbox One ve iOS platformlarında oynanabiliyor. PC, Nintendo Switch ve Xbox One arasında çapraz platform desteği bulunduğunu da ekleyelim.

teknik destek