Şimdi yükleniyor

3 Kameralı iPhone Çıkacak Mı?

3 Kameralı iPhone Çıkacak Mı?

3 Kameralı iPhone Çıkacak Mı?

Son Güncelleme tarihi 2 Temmuz 2018 by Harun Yıldırım

iPhone modellerinin sunduğu birçok özellik bulunuyor, fakat bunların içerisinde en göz alıcı olanı kamera sistemleri. Geçtiğimiz yıl 2 arka kameralı iPhone X modelini tanıtan Apple, bu yıl 3 kameralı iPhone tanıtacak mı?

teknik destek

Huawei’in öncülüğünü yaptığı 3 kameralı akıllı telefonlar diğer markalar tarafından da üretilmeye başlandı. Durum böyle olunca, Apple’ın kamera donanımı tarafında sunduğu üst düzey performansı devam ettirmek için 6.5 inç iPhone modelinde üç kameraya yer verebileceği düşünülüyor. Şimdiye kadar görmediğimiz bir kamera sistemine sahip olacağı söylenen cihazın ortaya çıkan kılıf fotoğrafları üç kamerayı onaylıyor.

FAEAD6F2-0B7C-4CC8-9031-B62621FC609C-768x1024 3 Kameralı iPhone Çıkacak Mı?

6.5 inç iPhone ve 3 Kamera

Paylaşılan kılıf görsellerinde en büyük iPhone modelinin, üst üste sıralanmış 3 kameraya sahip olacağı gözüküyor ancak bu 3 adet yuvarlak alanın biri DualTone desteği bulunan flaş için de ayrılmış olabilir. Muhtemelen Apple bu yıl yalnızca büyük boyutlu bir iPhone X sunacak ve üç kamera sistemine geçişi minimum bir yıl daha erteleyecek.

3 kameraya sahip olan bir iPhone modeli için 2019 senesine kadar beklememiz gerekecek. Elbette bunlar kesin bilgiler değil ancak Apple’ın geçmiş hamlelerini düşündüğümüzde firmanın üst üste iki yıl böylesi donanımsal gelişmeler yapmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

teknik destek