Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus Gerçek Hız Testi [Video]

Galaxy S8 ve iPhone 7 Plus

Samsung Galaxy S8 çok yakında piyasaya çıkacak ve piyasanın en yeni akıllı telefonu olması nedeniyle performansı noktasında beklentiler oldukça yüksek. Bu noktada insanların merak ettiği en önemli detay, Galaxy S8’in iPhone 7 Plus‘a göre durumu.

teknik destek

Bu detayı aklımızda tutarak, EverythingApplePro YouTube kanalının Samsung Galaxy S8 ile yaklaşık yedi ay önce tanıttığı ve piyasaya sürdüğü iPhone 7 Plus’ı karşı karşıya getirdiği gerçek hız testine bakalım.

Kamera önünde yapılan testlerde, iOS ve Android platformları için geliştirilmiş, tümüyle aynı uygulamaların bir kronometre eşliğinde başlatılması gösteriliyor. Böylece hangi akıllı telefonun ne kadar başarılı oluğunu görebilmemiz sağlanıyor. Elbetteki biz bunu hızlandırılmış şekli ile görüntülüyoruz.

Testte başlatılan uygulamaların bir kısmı oldukça yüklü grafiğe sahip oyunlardan oluşuyor ve işin iPhone 7 Plus lehinde gittiğinin altını çizelim. iOS ekosistemi ve A10 Fusion çipin bu ekosistem ile oldukça berrak çalışması, Galaxy S8’in testten mağlup ayrılmasını sağlıyor. Özellikle iOS’un arka planda çalışan uygulamaların yeniden başlatılması noktasındaki başarısı da oldukça belirgin bir şekilde videoda görülebiliyor.

Cihazların yeniden başlatılması noktasında da bir test gerçekleştiren YouTuber, iPhone 7 Plus’ın yine başı çektiğini görmemizi sağlıyor. İnternet tarayıcısı tarafında da testler gerçekleştiren YouTuber, bu konu her iki cihazında benzer olduğunu söylüyor ki bu durum videodan görülebilir.

Benchmark noktasında, tek çekirdekli testler üzerinde iPhone 7 Plus ve Galaxy S8 sırasıyla 3478 ve 1846 puan alırken çoklu çekirdek testlerinde yine sırasıyla 5917 ve 5929 gibi bir puan alıyorlar. Bu yönü ile Galaxy S8’in yedi ay önce tanıtılan ve piyasaya sürülen iPhone 7 Plus’a göre oldukça başarısız kaldığını söylemek gerekiyor.

müşteri hizmetleri