Şimdi yükleniyor

Gelecek Nesil iPhone 8’in Ekranı Gözükmüş Olabilir!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın Tam Şarj Olma Süresi Ne

Gelecek Nesil iPhone 8’in Ekranı Gözükmüş Olabilir!

Apple’ın bu yıl için kısmen hayal kırıklığı yaşatan iPhone modelleri, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtılmasının üstünden yaklaşık bir ay geçmiş durumda. Şirketin 2016-2017 Eylül ayı döneminde pek beklediğini bulamayacağı tahmin ediliyor. Çünkü Apple’ın asıl hedefi 2017 yılında, Eylül ayı özel lansmanında tanıtacağı beklenen iPhone “8” üzerine.

Şirketin “S” serisini pas geçip, gelecek yıl iPhone 7s yerine iPhone 8’i tanıtmasının sebebi olarak da iPhone’un 10. yıldönümü bahane olarak gösteriliyor. Apple’ın özellikle iPhone 8’in ekranı ile kullanıcılarını şaşırtacağı düşünülüyor. Ön yüzü komple kaplayan, kenardan kenara özel bir ekrandan bahsediliyor diyebiliriz. Muhtemelen AMOLED bir ekrana Apple iPhone 8 ile geçiş yapacak.

teknik destek

Peki ama iPhone 8’in ekranını kim tedarik edecek? Apple bu noktada hangi şirket ile çalışmayı hedefliyor? Evet bu son zamanlarda ortaya çıkan bir raporla belli olmuş durumda. Apple’ın hedefinde Sharp var. Sharp ile birlikte iPhone 8’in ekranını dizayn etmek isteyen şirketin böylece bekleneni sunmayı hedeflediği öngörülüyor. Beklenen tam olarak ise gerçek bir yenilik.

Sadece AMOLED ekrana geçiş yaparak kullanıcılarını tatmin edemeyeceğini bilen Apple’ın neyi yapmak üzere olduğunu aslında Sharp’ın “Corner R” adını verdiği akıllı telefon uygulamasında kullandığı ekrana bakarak anlayabilirsiniz.

iphone-8-sharp-ekran-2 Gelecek Nesil iPhone 8'in Ekranı Gözükmüş Olabilir! iphone-8-sharp-ekran Gelecek Nesil iPhone 8'in Ekranı Gözükmüş Olabilir!

Ancak tam da bu noktada belirtmek isteriz ki Sharp’ın bu uygulaması direk iPhone 8 için değil. Ancak fikir edinmek, Sharp’ın en yeni ekran teknolojisini görmek ve bunun gelecek nesil iPhone modelinde yer alabileceği ihtimali üzerinde durmak için bunu sizlerle paylaşıyoruz.

teknik destek