İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geliştiriciler için watchOS 4.2 Beta 4 Yayınlandı!

Apple, yakın gelecekte halka açık olarak yayınlayacağı watchOS 4.2’nin dördüncü beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı. watchOS 4.2 beta 4, üçüncü geliştirici betasının yayınlanmasından dört gün sonra ve watchOS 4.1‘in yayınlanmasından iki hafta sonra gelmiş oldu.

Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilini yükledikten sonra, yeni watchOS 4.2 beta 4’ü iPhone’unuzdaki Watch uygulamasının Genel > Yazılım Güncelleme menüsünden indirebilir ve Apple Watch’unuza yükleyebilirsiniz.

Güncellemeyi yükleyebilmek için Apple Watch’un en az yüzde oranında 50 şarj seviyesinde olması, şarj cihazına bağlı ve iPhone’un kapsama alanında olması gerekir.

watchOS 4.2, Apple’ın kullanıcıların birbirlerine para göndermesine izin vermek için tasarladığı yeni eşler arası ödeme hizmeti olan Apple Pay Cash için destek sunuyor ve bu özellik kullanılabilir olduğu ülkelerdeki kullanıcılar için Apple Watch’taki Mesajlar uygulaması üzerinde deneyimlenebilir durumda.

watchOS 4.2, Apple Pay Cash özelliğinin dışında öncelikli olarak hata düzeltmelerine ve güvenlik yükseltmelerine odaklanılan bir güncelleme gibi görünüyor.