Google Chrome son sürümü ile kullanıcıları memnun edecek

Google Chrome son sürümü

Teknoloji devi Google, hem masaüstü kullanıcıları hem de mobil kullanıcıları için son derece popüler olan uygulaması Chrome’u Android cihazında kullanacak olan kişilere yeni bir özelliği duyurdu. Google Chrome son sürümü Kullanıcıların hoşuna gidecek olan bu özellikle kullanışlı bir altyapı deneyimi sağlıyor.

teknik destek

Günümüzde internet sitelerinin büyük bir bölümü bünyesinde yer alan bağlantılara farklı kodlar yerleştiriyor. Referans veya takip amacıyla eklenmiş olan bu kodlar basit bir yapıya sahip olan sayfanın bile adresinin uzun olmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden birçok bağlantı sosyal medyada paylaşılamıyor. Aynı zamanda paylaşıldığı zaman da gereksiz bir görüntü kirliliğinin oluşmasına sebep oluyor. Chrome’un 64’ncü sürümü ise Android kullanıcıları için bu sorunun tarih gömülmesini sağlıyor.

Android Police, artık tarayıcıda yer alan gereksiz uzantıların otomatik şekilde ortadan kaldırmasına yardımcı oluyor. Bu şekilde yalnızca sayfanın açılması için gerekli olan bağlantı adresini alabileceksiniz. Bunu manuel bir şekilde gerçekleştirmeniz neredeyse imkansız bir durumdur. Fakat tarayıcınızın yerleşik paylaşım menüsünden rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu güncellemenin en fark yaratan yönü ise yaptığınız paylaşımları çok daha sade hale getiriyor olmasıdır. Bu da paylaşımlarınızda büyük fark yaratabiliyor.

Google Chrome Artık Daha Yetenekli Olacak

Bu özellik genel olarak bakıldığı zaman gerçekten çok olumlu bir uygulamadır. Fakat Olumsuz yanlarının da olduğunu söyleyebiliriz. Söylenenlere baktığımız zaman bu tarz bağlantı temizleme işlemlerinde adrese eklenmiş olan bazı yardımcılar da ortadan kalkabiliyor. Örneğin; okuyucuları uzun makalelerin belirli bir bölümüne yönlendirmiş olan yardımcılarda ortadan kalkabiliyor.

müşteri hizmetleri